Działają na rzecz innych

  • 19.04.2018, 16:55
  • (jk)
Działają na rzecz innych Jacek Kluczkowski Nagrodę przewodniczącego otrzymało m.in. Stowarzyszenie Mieszkańców na rzecz Wsi Dankowo „Zakątek Dankowo”.
Wręczono Honorowe Nagrody Przewodniczącego Rady Powiatu Kwidzyńskiego i Starosty Kwidzyńskiego. Podczas uroczystej gali zorganizowanej w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Górkach (gm. Kwidzyn) przyznano 21 wyróżnień. Nie licząc nowych, do tej pory przyznano już 157 honorowych nagród.

Honorowe Nagrody Przewodniczącego Rady Powiatu Kwidzyńskiego otrzymali w tym roku: Wiesław Blumkowski - sołtys miejscowości Czarne Dolne (gm. Gardeja), Iwona Grodecka-Trautsolt i Marlena Kotłowska - nauczycielki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie, Grupa Nieformalna „Ośniaczki z Dzikiej Paczki”, klasy o profilu Bezpieczeństwo Publiczne Sportowego Liceum Ogólnokształcącego działającego w ramach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie, Koło Gospodyń Wiejskich „Aktywne Babeczki” w Sadlinkach, Koło Gospodyń Wiejskich w Nebrowie Wielkim, Koło Gospodyń Wiejskich w Obrzynowie, Krąg Seniorów „Płomienie” im. H. Zofii Dudulewicz, Andrzej Mosiejczyk -przedsiębiorca i społecznik związany z Prabuckim Stowarzyszeniem Kresowiaków, Oddziałowa Sekcja Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kwidzynie, Ewa Pieczkowska - sołtys wsi Otoczyn (gm. Gardeja), Rada Sołecka Wsi Korzeniewo, Stowarzyszenie Mieszkańców na rzecz Wsi Dankowo „Zakątek Dankowo”, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Straszewskiej w Straszewie, Stowarzyszenie Seniorzy 50+ oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kwidzynie. Wszystkim wyróżnionym pogratulował Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Podziękowanie za pasję i oddanie

-To dla mnie prawdziwy zaszczyt i przyjemność wręczyć nagrody przewodniczącego rady powiatu, móc uhonorować osoby, które swoją działalnością pozostawiają stały ślad w dzisiejszym wyglądzie naszego powiatu. Chociaż działacie państwo w różnych dziedzinach, to wasza działalność dowodzi prawdziwego wyczucia zagadnień lokalnych i wagi problemów zwykłych ludzi. Nagrody są tylko skromnym i symbolicznym wyrazem wdzięczności samorządu powiatu kwidzyńskiego. Chciałbym również podziękować za waszą pracę wykonywaną z pasją i oddaniem, dzięki której korzystamy my wszyscy - powiedział Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu kwidzyńskiego.

Honorowe Nagrody Starosty Kwidzyńskiego trafiły natomiast w tym roku do: Stowarzyszenia Sportowo-Kolekcjonerskiego „Gward”, Józefa Grycmana i Piotra Wiśniewskiego z Młodzieżowego Towarzystwa Sportowego w Kwidzynie, Janusza Pressa - prezesa Oddziału PTTK w Kwidzynie, który także pełni funkcję prezesa Klubu Turystyki Rowerowej PTTK Vertus. Wyróżniono także Tereny Rekreacyjno-Wypoczynkowe „Miłosna” Sp. z o.o.

Nagrody za osiągnięcia w kulturze i sporcie

Podczas uroczystości wręczone zostały również Nagrody Starosty Kwidzyńskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Otrzymali je: rzeźbiarz Zbigniew Chmielewski, Kwidzyńskie Centrum Kultury, Mieczysław Laskowski - poeta i kolekcjoner oraz Tomasz Wandzel - pisarz z Prabut.

Nagrody otrzymali także zawodnicy, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym oraz trenerzy: Monika Budyś - nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Sadlinkach, specjalizująca się w piłce siatkowej i ręcznej; Zuzanna Jaremko - zawodniczka Malborskiego Klubu Karate Kyokushin, zdobywczyni I miejsca podczas Mistrzostw Europy w Lyonie w swojej kategorii wiekowej; Maciej Kaczyński - trener w kwidzyńskiej sekcji Malborskiego Klubu Karate Kyokushin, przygotowujący Zuzannę Jaremko do zawodów; lekkoatleci: Karolina Jaworska, Agata Kowalska, Filip Ostrowski oraz ich trener Wojciech Margulewicz; Radosław Kopecki i Sylwester Smela - uczniowie VII klasy Szkoły Podstawowej w Otłowcu oraz zawodnicy sekcji tenisa stołowego Młodzieżowego Towarzystwa Sportowego w Kwidzynie; zawodnicy biegów na orientację: Iga Müller, Wiktor Müller, Hanna Perfikowska oraz trener Przemysław Jędras z  Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie.

Macie talent i wam się chce

Podsumowując uroczystość wręczenia nagród Jerzy Godzik, starosta kwidzyński, żartował z kontrowersji jakie wzbudziły nagrody dla członków rządu. Zapewnił wszystkich wyróżnionych, że nagrody należały im się za ciężką, rzetelną pracę i nie zamierza ich odbierać.

-Macie talent, spełniacie się i wam się po prostu chce. Jesteście bardzo dobrzy w tym  co robicie. Całe szczęście, że jesteście dostrzegani w waszym środowisku i ja mogę zwieńczyć to dzieło. Wiele jest osób, które na was patrzą i którym imponujecie i za to wam serdecznie dziękuję - powiedział Jerzy Godzik.

Starosta podkreślił również, że działania, które podejmują wyróżnieni często wymagają wielu wyrzeczeń.

 

(jk)

Zdjęcia (15)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe