Namalują kwidzyńskie klimaty

  • 24.07.2018, 22:32 (aktualizacja 24.07.2018, 22:36)
  • RB
Namalują kwidzyńskie klimaty Ryszard Bartosiak/Kurier Kwidzyński/Archiwum
Od 30 lipca do 5 sierpnia 2018 roku po raz czternasty zostanie zorganizowany Ogólnopolski Plener Plastyczny „Klimaty kwidzyńskie”. Miejscem tworzenia artystycznych prac będzie m.in Szkoła Podstawowa w Sadlinkach. Według informacji przekazanych przez organizatorów weźmie w nim udział 45 artystów - amatorów i profesjonalistów, reprezentujących stowarzyszenia i kluby plastyków z całej niemal Polski.

Będą wśród nich osoby, które od początku przyjeżdżają na te artystyczne spotkania ze sztuką. Tegoroczną inspiracją tworzonych prac będzie hasło „Klimaty kwidzyńskie”. Większość czasu artyści przeznaczą na malowanie ale organizatorzy nie zapomnieli o urozmaiceniu gościom pobytu. W programie pleneru będzie „wieczór dyrektorski”, „wieczór kapitański oraz wycieczka zakończona obiadem w Białym Dworze. Podczas tegorocznego pleneru odbędzie się również plener malarski dla uczniów Szkoły Podstawowej w Sadlinkach. Plener zakończy się wystawieniem stworzonych prac w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Sadlinkach. Uroczyste podsumowanie artystycznych przygód ze sztalugami i pędzlami odbędzie się dnia 3 sierpnia 2018 r. (tj. w piątek) w godz. 16.00 – 17.00 dla mieszkańców gminy Sadlinki. Godzinę później odbędzie się wernisaż poplenerowy. Warto przypomnieć, że XIV Ogólnopolski Plener Plastyczny p.n. „Klimaty kwidzyńskie” jest imprezą artystyczno-kulturalną, która promuje gminę Sadlinki oraz jej mieszkańców na terenie całego kraju. Przynosi również wymierne korzyści dla uczniów Szkoły Podstawowej w Sadlinkach poprzez prowadzenie warsztatów plastycznych, wystaw czy lekcji. Współorganizatorem pleneru są kwidzyńskie „Kontrasty”.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
_rb
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe