Rolnicy obchodzili swoje święto

  • 06.09.2018, 23:39 (aktualizacja 06.09.2018, 23:52)
  • RB
Rolnicy obchodzili swoje święto Ryszard Bartosiak/Kurier Kwidzyński W Prabutach po raz 18-ty odbyły się dożynki powiatowe.
Rolnicy z powiatu kwidzyńskiego obchodzili swoje święto. W tym roku gospodarzem XVIII Dożynkach Powiatu Kwidzyńskiego były Prabuty. Odbyły się one na placu rekreacyjnym przy ulicy Polnej. Starostami dożynkowymi było rolnicze małżeństwo z Obrzynowa (gm. Prabuty), Małgorzata i Waldemar Wajs. Podczas festynu rozstrzygnięto także konkurs na wieńce dożynkowe. Najładniejszy wieniec wykonało sołectwo Tychnowy (gm. Kwidzyn).

Mszą święta odprawioną w kościele p. w. św. Andrzeja w intencji rolników rozpoczęły się XVIII Dożynki Powiatu Kwidzyńskiego. Po uroczystej sumie, uczestnicy religijnej uroczystości przeszli na tereny rekreacyjne przy ulicy Polnej. Tam odbyła się główna część rolniczego święta. W imieniu Prabuckiego Centrum Kultury i Sportu powitał mieszkańców i gości Krzysztof Papis. Podkreślił on, że głównymi gospodarzami powiatowego rolniczego święta są: starosta Jerzy Godzik i burmistrz Marek Szulc. Krzysztof Papis przypomniał, że najważniejszymi uczestnikami święta dziękczynienia są rolnicy, którzy ciężko pracowali aby zebrać plony z obsianych pól.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
_rb

Zdjęcia (101)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kiko
Kiko 09.09.2018, 13:44
Fajna impreza, super organizacja

Pozostałe