II Półmaraton „Traktora” pod patronatem Gminy Kwidzyn

  • 22.09.2018, 15:49 (aktualizacja 22.09.2018, 22:52)
  • RB
II Półmaraton „Traktora” pod patronatem Gminy Kwidzyn Ryszard Bartosiak/Kurier Kwidzyński/Archiwum
Po raz drugi stowarzyszenie „Traktor Team Gmina Kwidzyn” organizuje półmaraton. Impreza odbędzie się 6 października. Miejscem startu i mety będzie Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny w Górkach. Trasa biegu wynosi 21.097 m (1 pętla) i prowadzi drogami leśnymi 90%, asfaltowymi 10%. Patronat medialny nad biegowymi zawodami objął Kurier Kwidzyński i portal www.kwidzyn1.pl.

Dla stowarzyszenia „Traktor Team Gmina Kwidzyn” ubiegłoroczna organizacja pierwszego półmaratonu była wielkim wyznaniem. Zakończyła się wielkim biegowym i sportowym sukcesem. Na starcie stanęło 179 biegaczek i biegaczy. Najszybciej trasę 21 kilometrów wśród pań w czasie 01:38:28 pokonała Paulina Wiernicka z Kwidzyna. Wśród mężczyzn triumfował Bartosz Mazerski ze sztumskiego Zantyru. W tym roku organizatorzy zwiększyli pulę zawodników do 400 osób. Jak podkreśla w rozmowie z Kurierem Kwidzyńskim Tomasz Krupa z „Traktor Teamu”, doświadczenie w organizacji biegów na 5 czy 10 kilometrów, organizowanych w Sadlinkach i w Janowie doskonale przydało się do organizacji półmaratonu.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

Wiedzą, co poprawić przy organizacji drugiego półmaratonu

-W swoim portfelu organizowanych imprez biegowych mamy już siedem takich zawodów. Zaczynaliśmy w Sadlinkach organizując bieg na 5 km. Kilka tygodni później w Nowym Dworze (gm. Kwidzyn) zorganizowaliśmy I Bieg Traktora. Niezwykle pozytywne komentarze po tym biegu zachęciły nas do tego, żeby pokusić się o pierwszy półmaraton. Jego organizacja zakończyła się pełnym sukcesem. W czerwcu tego roku wraz z Lasami Państwowymi i Nadleśnictwem Kwidzyn zorganizowaliśmy I Leśny Maraton. Teraz przyszedł czas na naszą flagową imprezę czyli zorganizowanie II Półmaratonu Traktora Pod Patronatem Gminy Kwidzyn. Wiemy, co musimy poprawić aby bieg był nie tylko sportową rywalizacją ale również doskonałą zabawą – mówi Tomasz Krupa.

Organizatorzy do biegowego święta pozyskali kilkunastu sponsorów, bez których trudno byłoby zorganizować tak dużą imprezę masową. W gronie współorganizatorów jest gmina Kwidzyn, sołectwo Nowy Dwór z sołtysem Jackiem Tometczakiem, Nadleśnictwo Kwidzyn, Lasy Państwowe, Bank Spółdzielczy w Brodnicy oddział w Kwidzynie, KBR Polnad, Warsztat Samochodowy „Nowicki”, Climatronix i oczywiście Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny w Górkach. Patronat medialny nad zawodami objął Kurier Kwidzyński i portal www.kwidzyn1.pl.

Trasa półmaratonu prowadzi po leśnych drogach

Trasa biegu wynosi 21.097 m (1 pętla) i będzie prowadziła drogami leśnymi 90%, asfaltowymi 10% i będzie to trasa o średniej skali trudności. Mapa biegu będzie dostępna na stronie www.czasnachip.pl.,na profilu Facebookowym stowarzyszenia „Traktor Team Gmina Kwidzyn” oraz stronie internetowej www.traktorteam.pl. Trasa zostanie oznaczona czerwono białymi znakami z informacją o przebytym dystansie (co 1 km), czerwono białymi taśmami ostrzegawczymi, oraz czerwonymi znakami z niebieską strzałką które będą wyznaczać kierunek biegu. Zgłoszenia drogą elektroniczną przyjmowane są do dnia 03 października 2018 roku wyłącznie poprzez stronę www.czasnachip.pl. Osoby chętne, chcące wziąć udział w drugim traktorowym półmaratonie będą musiały zapłacić 50 zł wpisowego. Na dzień 3 września zapisało się już 165 zawodników.

Każdy uczestnik półmaratonu otrzyma pamiątkowy medal

Elektroniczny pomiar czasu będzie realizowany przez firmę „CZASnaCHIP”. Na trasie znajdą się min. trzy bufety z wodą, czekoladą i napojami izotonicznymi. Dla każdego uczestnika biegu na mecie będzie zapewniony posiłek regeneracyjny. Dla zwycięzców kategorii open kobiet i mężczyzn przewidziano puchary i nagrody rzeczowe, w kategoriach wiekowych puchary i nagrody od sponsorów. Biegowi głównemu będą towarzyszyły biegi dziecięce. Właśnie z myślą o dzieciach organizatorzy zaplanowali oprócz biegów zabawy z animatorami oraz przejażdżki prawdziwym traktorem, którego kierowcą będzie sołtys Nowego Dworu Jacek Tometczak.

_rb

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe