DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Wzmocnią windy przy kładce

  • 28.09.2018, 12:06 (aktualizacja 28.09.2018 12:30)
  • (jk)
Wzmocnią windy przy kładce Fot. Jacek Kluczkowski
Konstrukcja wind zamontowanych przy kładce nad torami zostanie wzmocniona. Windy zostały wyłączone kilka miesięcy temu, gdyż praca ciężkich maszyn używanych przy wyburzeniu przejścia podziemnego łączącego perony kolejowe powodowała zbyt duże wstrząsy. Powodowało to częste awarie i mogło spowodować trwałe uszkodzenie mechanizmów nowych wind.

-Windy zostały zamontowane zanim rozpoczęły się prace związane z  budową tunelu pod torami. Początkowo tunele miały być jedynie wyremontowane. Zmieniono jednak koncepcję. Podczas prac ziemnych wystąpiły wstrząsy, które sprawiły, że mechanizm windy rozregulowywał się i powodował zacięcia. Nikt nie przewidział, że prace będą generowały aż tak duże wstrząsy. Mechanizm okazał się zbyt wrażliwy. Aby nie doprowadzić do ich uszkodzenia do czasu zakończenia prac wyłączyliśmy windy, ale po ponownym uruchomieniu będą one wymagały regulacji. Wystarczą kilkumilimetrowe przesunięcia w mechanizmie śrubowym, aby dochodziło do zacinania się windy. Poza tym konstrukcja windy jest dosyć wysoka, dlatego jest bardziej narażona na wstrząsy. Po zakończeniu głównych prac, które powodują największe wstrząsy, wypoziomujemy konstrukcje wind i je wzmocnimy – zapowiada Piotr Halagiera, wiceburmistrz Kwidzyna.

Ogłoszenie lokalne Kwidzyn
Ogłoszenie lokalne Kwidzyn
Ogłoszenie lokalne Kwidzyn

Ruch pociągów, po zakończeniu modernizacji torów, nie będzie już wpływał na funkcjonowanie wind. Przypomnijmy, że oprócz projektu „Budowa węzła integracyjnego wraz z rewitalizacją zabytkowego budynku dworca PKP w Kwidzynie”, realizowanego ze środków unijnych, trwają także prace dotyczące modernizacji linii kolejowej z Malborka do Grudziądza. Dotyczą one dziewięciu stacji  na tej trasie. Prace mają zakończyć się  jesienią 2019 r.

 

(jk)

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe