Bartosz Kotowicz zwycięzcą II półmaratonu traktora

  • 10.10.2018, 21:16 (aktualizacja 10.10.2018, 21:32)
  • RB
Bartosz Kotowicz zwycięzcą II półmaratonu traktora Ryszard Bartosiak/Kurier Kwidzyński
156 biegaczek i biegaczy stanęło na linii startowej II Półmaratonu „Traktora”. Najszybciej trasę 21 kilometrów wśród pań w czasie 01:37:41 pokonała Joanna Bartkowska z KM UMK. Wśród mężczyzn triumfował Bartosz Kotowicz z Kwidzyn Biega, któremu przebiegnięcie półmaratonu zajęło 01:22:17 . Patronat medialny nad półmaratonem sprawował Kurier Kwidzyński oraz portal www.kwidzyn1.pl. Honorowy patronat sprawowała gmina Kwidzyn.

Pogoda dopisała wprost idealnie. Było nie tylko słonecznie ale przede wszystkim ciepło. Nie można się wiec dziwić, że w sobotę ( 6 października) na teren Parku Przemysłowo – Technologicznego w Górkach przybyły tłumy. Odbywał się tam bowiem już po raz drugi półmaraton „traktora”. W porównaniu z ubiegłoroczną pierwszą edycją biegu, w tym roku początek trasy został nieco zmieniony. Informowała o tym Katarzyna Stremel prezes stowarzyszenia Traktor Team Gmina Kwidzyn.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

-Kwestie bezpieczeństwa podczas sportowych imprez masowych są najważniejsze. Tak samo było podczas naszego drugiego półmaratonu. Zrezygnowaliśmy z wytyczenia trasy po wiadukcie nad torami kolejowymi a poprowadziliśmy ją pod wiaduktem. Także końcowe kilometry wytyczyliśmy po drogach polnych. Na trasie na naszych zawodników czekały cztery bufety, gdzie można było nie tylko uzupełnić płyny ale również posilić się bananami lub pomarańczami – powiedziała Katarzyna Stremel.

Więcej o tej sportowej imprezie w papierowym wydaniu Kuriera Kwidzyńskiego - od 10 października do nabycia w punktach sprzedaży na terenie powiatu kwidzyńskiego. 

Kategoria open mężczyźni

1. Bartosz Kotowicz Kwidzyn Biega 01:22:17

2. Mateusz Nastaj 01:22:49

3. Kamil Górski Trunsformacja Gniewu 01:25:26

 

Kategoria open kobiety

1. Joanna Bartkowska KM UMK 01:37:41

2. Joanna Wilbik Pomorze Biega i Pomaga 01:38:14.

3. Paulina Wiernicka Gmina Gardeja Biega 01:40:57

_rb

Zdjęcia (134)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe