Zapomniał że spożywał?

  • 18.10.2018, 10:18 (aktualizacja 18.10.2018, 10:20)
  • redakcja
Zapomniał że spożywał?
Policjanci z kwidzyńskiej komendy we wtorek (16 października) w Rakowcu (gm. Kwidzyn) zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna niebawem  stanie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwym grozi do 2 lat więzienia. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek.

Mundurowi z kwidzyńskiej komendy we wtorek (16 października) kilkanaście minut po godz. 15.00 w miejscowości Rakowiec skontrolowali opla astrę. Podczas wykonywanych czynności policjanci stwierdzili, iż z ust 43-letniego kierowcy wyczuwalna jest wyraźna woń alkoholu. Po przeprowadzeniu badania alkomatem okazało się, że 43-latek ma prawie promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mieszkańcowi Kwidzyna prawo jazdy.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

Sierż. sztab. Anna Filar z KPP w Kwidzynie przypomina, ze według art. 178a Kodeksu karnego prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które ponosi się odpowiedzialność na podstawie art. 178a k.k. Zgodnie z tym przepisem, za popełnienie omawianego przestępstwa grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2. Jeśli jest to recydywa, to kara podlega dodatkowemu zaostrzeniu, przez pozbawienie wolności od 3 miesięcy do lat 5 oraz obowiązkowemu dożywotniemu zakazowi prowadzenia pojazdów.

-W przypadku jednorazowej wpadki zakaz orzekany jest na czas nie krótszy niż 3 lata. Oprócz możliwości zasądzenia kary grzywny, Sąd wymierzy również świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 5000 zł i nie większej niż 60 tys. zł. Jeśli przestępstwo nastąpiło po raz kolejny, świadczenie nie może być niższe niż 10 tys. zł. Recydywa prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu komplikuje również możliwość zastosowania zawieszenia wykonania kary. Zaostrzeniu podlegają również kary, jeśli pod wpływem alkoholu sprawca sprowadził katastrofę w ruchu lądowym, sprowadził bezpośrednie zagrożenie lub doprowadził do wypadku, w którym inna osoba odniosła obrażenia – podkreśla sierż. sztab. Anna Filar z KPP w Kwidzynie.

redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe