Rozpoczyna się akcja „Znicz”

  • 31.10.2018, 19:00
  • redakcja
Rozpoczyna się akcja „Znicz” Fot. KPP Kwidzyn
Czas Wszystkich Świętych to m.in. zwiększona migracja mieszkańców, którzy odwiedzają swoich bliskich na cmentarzach. W związku z tym od 31 października do 4 listopada szczególnym nadzorem policyjnym zostaną objęte rejony cmentarzy, drogi dojazdowe do nich oraz główne ciągi komunikacyjne. Kwidzyńscy policjanci apelują - w tym okresie wszyscy musimy zadbać o bezpieczeństwo.

Kwidzyńscy policjanci apelują do wszystkich osób, aby podczas prac porządkowych, odwiedzin grobów bliskich i wyjazdów na oddalone cmentarze, nie zapominały o swoim bezpieczeństwie i o tym, że nasze mienie pozostaje bez nadzoru. Jeszcze przed dniem Wszystkich Świętych, a potem w jego trakcie, w newralgicznych miejscach pojawi się większa liczba policyjnych patroli.

-Funkcjonariusze kontrolować będą rejony cmentarzy, parkingów przy cmentarzach i miejsca szczególnie zagrożone. Aby na drogach było bezpiecznie funkcjonariusze kontrolować będą trzeźwość uczestników ruchu, weryfikować stan techniczny pojazdu oraz sprawdzą czy kierowcy poruszają się z dozwoloną prędkością. Przy okazji każdej kontroli policjanci zwracać będą szczególna uwagę na to, czy dzieci przewożone są odpowiednich fotelikach oraz czy wszystkie osoby podróżujące autem mają zapięte pasy – wyjaśnia sierż. sztab. Anna Filar z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie.

Zanim jednak wyjedziemy w trasę, policjanci przypominają o tym, że nasze własne bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy jednak od nas samych.

 

Pamiętajmy!

-Przed wyjazdem na cmentarze sprawdźmy jak zmieni się organizacja ruchu w rejonie nekropolii, do których chcemy dojechać. Ułatwi nam to bezkolizyjne dotarcie do celu.
-Pamiętajmy, aby nie zabierać na cmentarz większych kwot pieniędzy, dokumentów, biżuterii czy kart bankomatowych.
–Zwracajmy uwagę na nasz bagaż. Często pozostawiony na krótki czas np. na grobie, ławce, ginie zabierany sprytnie przez przemieszczających się szybko złodziei. Podczas prac porządkowych zachowajmy większą ostrożność i nie zostawiajmy naszych rzeczy bez nadzoru.
–Opuszczając nasze mieszkania, postarajmy się o właściwie ich zabezpieczenie, zamykając drzwi i domykając okna oraz instalując dobre zamki.
–Zachowujmy szczególną ostrożność w miejscach gdzie występuje duży tłok; zwracajmy uwagę na to, co się wokół nas dzieje, czy ktoś nas obserwuje, czy nie pcha się na nas kiedy np. wchodzimy do autobusu.
–Unikajmy nieoświetlonych uliczek, bram, parków, gdzie najłatwiej stać się ofiarą napadu. Cmentarz po zmroku odwiedzajmy tylko w towarzystwie innych osób.
–Jeśli jest to możliwe korzystajmy ze środków komunikacji publicznej.
–Pamiętajmy, że polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych. Jeżeli zabroni on wjazdu na skrzyżowanie, to należy stosować się do jego poleceń!
–Parkując samochód przed cmentarzem nie zostawiajmy na widoku żadnych wartościowych przedmiotów, czy dokumentów. Na miejsce postoju wybierzmy miejsce zgodnie z przepisami. Zadbajmy o to, by nie blokować wjazdu lub wyjazdu z drogi, bądź dostępu do wcześniej prawidłowo zaparkowanego pojazdu.
–Pamiętajmy o noszeniu odblasków. Każdy pieszy, który po zmierzchu porusza się drogą poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych.

 

_redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe