Odra w powiecie kwidzyńskim

  • 6.11.2018, 17:35 (aktualizacja 06.11.2018 17:38)
  • redakcja
Odra w powiecie kwidzyńskim Fot.warszawawpigulce.pl
Ponad tysiąc osób zostanie zaszczepionych przeciwko odrze w Kwidzynie. To pracownicy jednego z zakładów produkcyjnych, którzy mogli mieć kontakt z chorobą. Na odrę zachorowały cztery osoby spośród załogi, dwie z nich są w szpitalu w Gdańsku. Służby potwierdzają, że trwa weryfikowanie, ile osób spośród prawie 4 i pół tysiąca pracowników firmy nie jest zaszczepionych. Wstępne szacunki mówią o ponad tysiącu osób.

Jako pierwszy zachorował obywatel Ukrainy, który prawdopodobnie zaraził się odrą podczas pobytu w ojczyźnie. Po powrocie do Polski zaraził trzech swoich współlokatorów, którzy są pracownikami jednej firmy. Dwie z nich trafiły do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Pacjenci zostali przetransportowani ze szpitala w Kwidzynie. Osoby te nie były szczepione przeciwko odrze, a miały kontakt z innymi pracownikami kwidzyńskiej firmy, dlatego potrzebne będą masowe szczepienia pracowników.

redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe