Uroczystości w Tychnowach

  • 15.11.2018, 16:06 (aktualizacja 15.11.2018, 16:19)
  • redakcja
 Uroczystości w Tychnowach Fot. Anna Orzechowska-Winnicka Kwidzyńska Służba Więzienna swoje święto obchodziła w Tychnowach.
100 lat niepodległości to również 100 lat więziennictwa w Polsce. Swoje uroczystości z tej okazji kwidzyńska Służba Więzienna zorganizowała w Tychnowach(gm. Kwidzyn). Najpierw w Kościele pw. Św. Jerzego w Tychnowach odbył się występ artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kotlarz w Tychnowach, a następnie została odprawiona uroczysta msza święta w intencji ojczyzny.

Po mszy złożono kwiaty pod tablicą Katyń 1940 r., a na koniec odbył się piknik dla funkcjonariuszy i ich rodzin oraz lokalnej społeczności. Impreza została zorganizowana we współpracy z proboszczem Parafii w Tychnowach, który jest kapelanem w kwidzyńskim zakładzie karnym oraz OSP Tychnowy. W trakcie pikniku goście mogli zapoznać się z wystawą fotograficzną pt. „100 zdjęć na 100-lecie”, która przedstawiała fotograficzny życiorys Zakładu Karnego w Kwidzynie i ukazywała ciekawe momenty z więziennego życia za murem.Najmłodsze pociechy bawiły się tego dnia przy pomocy animatorek, które m.in. malowały im na twarzach biało-czerwoną flagę. Dzieciaki mogły rozbijać cukierkową piniatę, kolorować patriotyczne kolorowanki i dmuchać bańki mydlane. Mogły też zwiedzić samochody służbowe SW oraz Straży Pożarnej. Dla wszystkich był również pokaz samoobrony, umundurowania i uzbrojenia Służby Więziennej, a także podstawy udzielania pierwszej pomocy. W trakcie pikniku wszyscy mogli skorzystać z jazdy konnej oraz bryczki, a także podziwiać umiejętności kawaleryjskie Kwidzyńskiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 6 Pułku Ułanów Kaniowskich. W takim dniu nie mogło zabraknąć życzeń od płk Jana Komoszyńskiego, dyrektora Zakładu Karnego w Kwidzynie. 

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

-Z okazji święta 100 rocznicy odzyskania niepodległości życzę Państwu, aby nasza niepodległość trwała nieprzerwanie. Życzę wzajemnego szacunku oraz umiłowania dla historii i polskiej tradycji. Wszystkim świętującym życzę zdrowia, wielu serdeczności i ciepła. Niech codzienna służba wielu polskich funkcjonariuszy, w tym Służby Więziennej, przynosi Państwu zadowolenie i bezpieczeństwo – płk Jan Komoszyński, dyrektor Zakładu Karnego w Kwidzynie.

redakcja

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe