Konwój Mikołajów w ciężarówkach

  • 28.11.2018, 22:10 (aktualizacja 28.11.2018, 22:15)
  • RB
Konwój Mikołajów w ciężarówkach
8grudnia rusza „Konwój Mikołajów w ciężarówkach” - akcja dobroczynna, w której uczestniczy również Nadleśnictwo Kwidzyn. Konwój wyruszy z Malborka i dotrze do Nowego Stawu. Akcja ma na celu przede wszystkim wspomóc materialnie podopiecznych domu dziecka w Malborku oraz Dom im. Janusza Korczaka w Gdańsku. Akcję wsparło Nadleśnictwo Kwidzyn.

-To był impuls. Wymyśliliśmy to we wrześniu i fajnie że napotkaliśmy na tak duży, pozytywny odzew. Po raz pierwszy organizujemy „Konwój Mikołajów w ciężarówkach” ale jeśli się nam to uda to na pewno w przyszył roku taki konwój również pojedzie. Właśnie ze względu na nasz debiut postanowiliśmy ograniczyć konwój do trzech miast. Wyruszymy z Nowego Dworu Gdańskiego 8 grudnia o godz. 15.00, a nasz pierwszy przystanek będzie w Malborku, na placu przy zamku. Po krótkim postoju wyjedziemy do Nowego Stawu. Miejscem docelowym będzie rynek w tym mieście. Tam odbędzie się główna część imprezy Głównym celem zorganizowania konwoju jest pomoc dwóm domom dziecka: w Malborku i gdańskiemu Domowi Dziecka im. Janusza Korczaka– informuje Marzena Weisbrot, współorganizatorka mikołajowego konwoju.

W tej pierwszej akcji charytatywnej związanej z chęcią pomocy instytucjom opiekującym się dziećmi i młodzieżą bierze udział również Nadleśnictwo Kwidzyn.

-Organizatorzy „Konwoju Mikołajów w ciężarówkach” zgłosili się do naszego nadleśnictwa z prośbą o wsparcie. Z naszej strony odpowiedź była pozytywna i zostaliśmy partnerami konwoju. Jeśli impreza odbywa się tuż przed świętami Bożego Narodzenia to nie mogło zabraknąć choinek. Jako nadleśnictwo przekazaliśmy 50 drzewek, które zostaną rozdane w miejscach zatrzymywania się konwoju – informuje Monika Wudarczyk z Nadleśnictwa Kwidzyn.

Więcej o tej niezwykłej, świątecznej akcji więcej piszemy w papierowym wydaniu Kuriera Kwidzyńskiego – od 28 listopada w punktach sprzedaży na terenie całego powiatu kwidzyńskiego.

 

 

RB

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe