O krok od dwóch tragedii

  • 29.11.2018, 13:56 (aktualizacja 29.11.2018, 19:46)
  • redakcja
O krok od dwóch tragedii Fot. KPP Kwidzyn
W przeciągu dwóch dni policjanci z kwidzyńskiej komendy pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych z udziałem pieszej i rowerzysty. Do pierwszego z nich doszło w Kwidzynie na ulicy Grunwaldzkiej, gdzie ranna została 55-letnia kobieta. Kolejne zdarzenie było z udziałem rowerzysty na ulicy Sportowej w Kwidzynie. Policjanci apelują zarówno do kierujących jak pieszych i rowerzystów, o zachowanie szczególnej ostrożności w ruchu drogowym.

O dużym szczęściu może mówić piesza, która nie zachowując środków ostrożności weszła wprost pod nadjeżdżający samochód marki vw. Zdarzenie miało miejsce 27 listopada br. o godz. 18.20 w Kwidzynie na ulicy Grunwaldzkiej. 55-letnia kobieta weszła na przejście dla pieszych wprost pod najeżdżający samochód. Kobieta została potrącona przez samochód osobowy marki vw polo, którym kierował 74-letni mężczyzna. W wyniku zdarzenia piesza z obrażeniami ciała została przetransportowana lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala w Grudziądzu.

Do kolejnego potrącenia doszło dzień później ok. godziny 16.30 na ulicy Sportowej w Kwidzynie. Funkcjonariusze wstępnie ustalili przebieg zdarzenia, gdzie kierująca mazdą 40-letnia kobieta na skutek nieodpowiednio przygotowanego pojazdu do kierowania w którym szyby pokryte były szronem ograniczającym widoczność nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzyście. 76- letni mężczyzna w momencie potrącenia znajdował się na przejściu dla pieszych z wyznaczona ścieżką rowerową. W wyniku tego zdarzenia rowerzystę z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala w Prabutach.

-Policjanci ustalają dokładne okoliczności obu zdarzeń i apelują głównie do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych i dostosowanie jazdy do warunków panujących na drodze! Apel kierowany jest również w stronę pieszych aby byli rozsądni i zwracali uwagę na to co się dzieje na drodze. Nie należy wchodzić na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd i nie przebiegać przez jezdnię. Pamiętajmy, że droga hamowania samochodu wynosi kilkadziesiąt metrów. Pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy. Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu. Jeśli policja zatrzyma pojazd nieprzygotowany do jazdy, jego kierowcy grozi mandat przypomina sierż. sztab. Anna Filar z KPP w Kwidzynie

redakcja

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe