Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych w Sztumie
Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych w Sztumie
Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych w Sztumie

Kominiarka - czyli jak skutecznie zabezpieczyć głowę przed mrozem?

 • 18.12.2018, 17:31
 • artykuł sponsorowany
Kominiarka - czyli jak skutecznie zabezpieczyć głowę przed mrozem?
Utrzymywanie ciepła podczas wszelkiego rodzaju zimowej aktywności na świeżym powietrzu powinno być priorytetem.

Pozostawienie twarzy i szyi narażonych na działanie czynników pogodowych, takich jak zimny wiatr i słońce, może prowadzić do:

 • oparzeń

 • odmrożeń

 • podrażnień

Podczas mroźnego, wietrznego dnia Twoja twarz i usta będą szybko pękać, co może spowodować naprawdę duży dyskomfort. Unikaj tych wszystkich irytujących problemów, używając kominiarki, aby kompletnie i odpowiednio chronić skórę twarzy.

Kominiarki zimą – co wybrać? Czym się kierować?

Istnieją różne rodzaje i wzory, jeśli chodzi o kominiarki, dlatego w zależności od potrzeb i preferencji można wybierać spośród setek modeli.

Bez względu na to, jaki projekt preferujesz, oto kilka wskazówek na temat tego, jak wybrać najlepszą kominiarkę!

1. Tkanina kominiarki

Upewnij się, że wybierzesz miękką tkaninę która nie powoduje alergii, to też znaczy, iż nie spowoduje niechcianej wysypki. Znajdź kominiarkę wykonaną z najwyższej jakości tkanin, która zapewni skórze ciepło i suchość nawet w najzimniejszych i najtrudniejszych warunkach pogodowych.

Zwykle włóknina poliestrowa wzmocniona włóknem z lycry jest najlepsza, jeśli chodzi o wytwarzanie ciepła i ochronę przed wiatrem przed pyłem, śniegiem lub innymi elementami, które mogą uszkodzić skórę. Możesz także zainwestować w kominiarkę z technologią regulacji temperatury, która utrzymuje ciepło w chłodne dni i zapobiega poceniu się w ciepłe dni, trzymając wilgoć z dala od skóry.

2. Design kominiarki

Drobne szczegóły robią różnicę! Dłuższa część na szyję i wyjątkowo długi przód chronią skórę przed zimnym powietrzem lub wiatrem. Reasumując, kup kominiarkę, która nie tylko zapewni Ci ciepło, ale również odpowiednio odprowadzi wilgoć.

3. Pole widzenia

Bardzo ważne jest, w jaki sposób kominiarka wpływa na pole widzenia. Wybierz specjalnie zaprojektowaną kominiarkę o szerokim zakresie widzenia tzn taką – która mimo całego tego zabezpieczenia, nadal ma duże otwory na oczy

4. Uniwersalne zastosowanie

Różne wzory kominiarki mogą być zwijane w opaskę lub zwijane w dół by służyć w razie potrzeby niczym kołnierz na szyi. Najlepiej więc wybierz kominiarkę, którą możesz zamienić w chustkę na karku, użyć jako chustki, maski i wielu innych, abyś po prostu mógł nosić ją w zależności od sytuacji. Możesz używać uniwersalnej kominiarki do uprawiania sportów, takich jak:

 • narciarstwo

 • snowboard

 • wspinaczka

 • jazda na rowerze

 • jazda na motocyklu

 • wiele innych

Dlatego zwykle jeśli dowiesz się gdzie kupić kominiarki narciarskie – zwykle znajdziesz odpowiedź ogólną na to, gdzie warto takie akcesorium nabyć. Natomiast, jeśli chodzi o rozmiar, większość kominiarek pasuje zarówno do mężczyzn, jak i kobiet – są w jednym, uniwersalnym rozmiarze.

W zależności od tego, jak elastyczny jest materiał, dopasowanie może być idealne lub stać się prawdziwym koszmarem. Przed dokonaniem wyboru dokładnie przeczytaj opis produktu.

artykuł sponsorowany
Podziel się:

Pozostałe