Mikołajkowa trasa funkcjonariuszy Służby Więziennej

  • 23.12.2018, 11:12 (aktualizacja 23.12.2018, 11:15)
  • RB
Mikołajkowa trasa funkcjonariuszy Służby Więziennej Fot. kpt. Anna Orzechowska-Winnicka Kolejny raz, z okazji Mikołajek oraz zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia funkcjonariusze kwidzyńskiego zakładu karnego wyruszyli w świąteczną trasą na rzecz dzieci.
Kolejny raz, z okazji Mikołajek oraz zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia funkcjonariusze kwidzyńskiego zakładu karnego wyruszyli w świąteczną trasą na rzecz dzieci. Podczas tej niezwykłej podróży odwiedzili SP nr 6 W Kwidzynie, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Barcicach, Hospicjum Św. Wojciecha, Szkołę Podstawową im. Marii Kotlarz w Tychnowach oraz Dom dla Dzieci w Ryjewie.

Pierwszym przystankiem mikołajkowej drużyny była Szkoła Podstawowa nr 6 w Kwidzynie. Funkcjonariusze kwidzyńskiej Służby Więziennej po raz kolejny pokazali, że mają poczucie humoru, pomysłowość, ale przede wszystkim dobre serca i chcą się nimi dzielić z innymi. Współorganizatorami spotkania była Rada Rodziców SP 6. Kolejnym etapem świątecznych działań było przeprowadzenie akcji charytatywnej "Świąteczna Paczka". Akcja została przeprowadzona przez funkcjonariuszy kwidzyńskiego więzienia oraz wolontariuszy Hospicjum Św. Wojciecha – Kwidzyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych. Do akcji przyłączyło się wiele instytucji oraz osób prywatnych sympatyzujących z funkcjonariuszami SW oraz wolontariuszami hospicjum. Ilość zebranych słodyczy przerosła najśmielsze oczekiwania. Przygotowano 20 ogromnych paczek dla dzieci będących pod opieką Hospicjum, 14 dla dzieci z Domu Dziecka, 7 paczek na Wigilię dla opuszczonych i bezdomnych, w której też będą uczestniczyć dzieci oraz ogromny karton słodyczy dla podopiecznych uczących się w Barcicach. Następnym przystankiem mikołajkowej trasy był Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Barcicach. Podczas wizyty w ośrodku, kwidzyńskich funkcjonariuszy wspomagał Jacek Muraszewski sołtys Barcic.

Dla osadzonych była to również lekcja wychowawcza. Podczas takich akcji więźniowie uczą się okazywać bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Odkrywają wartość pozytywnych relacji międzyludzkich oraz są świadkami spontanicznej radości obdarowanych dzieci.

-Nie może nas zabraknąć u tych dzieci. Nic nie zastąpi widoku ich roześmianych twarzy. My też chcieliśmy się dorzucić do prezentów. Do paczek wrzucaliśmy głównie cukierki i czekolady – stwierdz jeden z osadzonych, biorących udział w akcji.

Kapitan Karol Balczyński, współorganizator mikołajkowej trasy podkreśla, że warto brać udział w akcjach charytatywnych, gdyż dają one tyle samo radości tym co niosą i dają pomoc jak i tym co tę pomoc otrzymują.

-Wzbogacają nas funkcjonariuszy o nowe doświadczenia, uczą współczucia, pokory i miłości do drugiego człowieka. Teraz jest wyjątkowy czas, który nastraja nie tylko rodzinnie, ale również otwiera serca szczególnie na osoby potrzebujące, niepełnosprawne, osierocone dzieci ale także ogólnie na drugą osobę. Takie akcje mają bardzo duże znaczenie społeczne bo ukazują siłę grupowych działań – dodaje kpt. Karol Bylczyński. 

Kolejnym miejscem mikołajkowej trasy, do którego udali się funkcjonariusze była Szkoła Podstawowa im. Marii Kotlarz w Tychnowach oraz Dom dla Dzieci w Ryjewie. Tu w zbieraniu upominków pomogli rodzice i nauczyciele. Dla podopiecznych placówek rozdano świąteczne prezenty w postaci słodyczy. Również więźniowie dobrowolnie przekazali słodycze na ten cel i pomogli w przygotowaniu paczek. Ostatnim miejscem odwiedzin, o którym nie zapomnimy w świątecznej akcji jest Dom dla Dzieci w Kwidzynie.

RB

Zdjęcia (17)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe