Wnioskują o powtórny egzamin dla kierowcy

  • 28.12.2018, 13:36
  • redakcja
Wnioskują o powtórny egzamin dla kierowcy
Policjanci ruchu drogowego z Kwidzyna zatrzymali uprawnienia kierowcy bmw po tym, jak dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość i wyprzedzał na podwójnie ciągłej. Za niebezpieczną jazdę odpowie teraz przed sądem. Jak się okazało mężczyzna od otrzymania uprawnień (styczeń 2017) kilkakrotnie karany był za wykroczenia drogowe. W efekcie policjanci skierowali wniosek o powtórny egzamin dla 20-letniego kierowcy.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Kwidzynie codziennie patrolują drogi powiatu kwidzyńskiego. W minionych dniach podczas pełnionej służby zarejestrowali niebezpieczną jazdę kierowcy bmw, który dwukrotnie przekroczył prędkość i wyprzedzał inne auta na linii podwójnej ciągłej, czym mógł doprowadzić do tragedii.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

-Uwagę policjantów zwróciła prędkość, z jaką poruszał się kierowca. Okazało się, że na ograniczeniu do 60 km/h kierowca bmw jedzie aż 83 km/h, a podczas kolejnego pomiaru jechał już z prędkością 120 km/h. Rozpędzony pojazd rozpoczął ponadto wyprzedzać inny samochód na linii podwójnej ciągłej . Niebezpieczne manewry sprawiły, że policjanci zatrzymali kierowcę, którym był 20-latek z Kwidzyna. Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że kierującemu należy zatrzymać uprawnienia, a sprawę skierować do sądu. Dwudziestolatek zignorował znaki ostrzegawcze i rozpoczął wyprzedzanie w miejscu zabronionym. Przy tak nieodpowiedzialnej jeździe każdy kierowca musi liczyć się z grzywną i utratą prawa jazdy – wyjaśnia sierż. sztab. Anna Filar z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie.

Ponadto po sprawdzeniu danych kierowcy w policyjnych systemach wyszło na jaw, że w lipcu 2018 roku został sporządzony wniosek o skierowanie mężczyzny na egzamin sprawdzający jego kwalifikacje. Od dnia otrzymania uprawnień czyli od stycznia 2017 roku kierowca ten był bowiem kilkukrotnie zatrzymywany do kontroli drogowych za liczne wykroczenia.

-W październiku 2017 roku został ukarany mandatem karnym za naruszenie przepisów ruchu drogowego. W czerwcu 2018 roku otrzymał mandat za jazdę bez pasów bezpieczeństwa i brak wymaganych dokumentów podczas kontroli. Miesiąc później, podczas kontroli drogowej, również nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów. Kolejna kontrola związana była natomiast ze spowodowaniem zagrożenia w ruchu drogowym. Podczas jazdy 20-latek celowo wprowadził bowiem pojazd w poślizg wykorzystując hamulec postojowy na skutek czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w przydrożne zarośla – wylicza sierż. sztab. A. Filar z KPP Kwidzyn.

Biorąc pod uwagę okres posiadania uprawnień do kierowania oraz niebezpieczne zachowania, rażące i nagminne łamanie przepisów ruchu drogowego funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie skierowali wniosek o powtórny egzamin dla 20-latka.Zgodnie z ustawą „Prawo o ruchu drogowym”, kontrolnemu sprawdzeniu kwalifikacji podlega:

1. osoba posiadająca uprawnienie do kierowania pojazdem, skierowana decyzją starosty:

  •  w razie uzasadnionych zastrzeżeń co do jej kwalifikacji;

  •  na wniosek komendanta wojewódzkiego policji, w razie przekroczenia 24 punktów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym.

2. osoba ubiegająca się o:

  •  przywrócenie uprawnienia do kierowania pojazdem cofniętego na okres przekraczający 1 rok lub w związku z utratą kwalifikacji;

  •  zwrot zatrzymanego prawa jazdy lub pozwolenia do kierowania tramwajem, którego była pozbawiona na okres przekraczający 1 rok.

Kontrolne sprawdzenie kwalifikacji jest przeprowadzane w formie egzaminu teoretycznego i praktycznego. W przypadku osoby, w stosunku do której Starosta ma uzasadnione wątpliwości co do jej kwalifikacji, możliwe jest przeprowadzenie tylko jednego z wymienionych egzaminów (teoretycznego lub praktycznego).
 

_redakcja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
realista
realista 29.12.2018, 00:30
Takie dno powinno mieć zabrane prawo jazdy dożywotnio....niech jeździ na hulajnodze kretyn jeden.

Pozostałe