Świąteczno-noworoczne spotkanie TKLN

  • 07.01.2019, 08:00 (aktualizacja 07.01.2019, 08:27)
  • (jk)
Świąteczno-noworoczne spotkanie TKLN Fot. TKLN Członkowie i sympatycy Towarzystwa Kulturalnego Ludności Niemieckiej „Ojczyzna" spotkali się, aby podsumować stary i przywitać nowy rok.
POWIAT. Członkowie i sympatycy Towarzystwa Kulturalnego Ludności Niemieckiej „Ojczyzna" spotkali się, aby podsumować stary i przywitać nowy rok. Towarzystwo powstało w 1992 roku. Od początku organizacja jest otwarta dla wszystkich, nie tylko dla osób pochodzenia niemieckiego.

-To już nasz tradycyjny zwyczaj. Pod koniec roku organizujemy świąteczno-noworoczne spotkanie dla członków naszej organizacji oraz zapraszamy także naszych przyjaciół, którzy przez cały rok wspierają naszą działalność. Cieszę się, że w naszym spotkaniu wzięli udział Andrzej Krzysztofiak, burmistrz Kwidzyna; Mariusz Wesołowski, przewodniczący rady miejskiej; Piotr Wilk, wiceprzewodniczący rady miejskiej w Kwidzynie; Antoni Barganowski, radny powiatu i przewodniczący Towarzystwa Miłośników Ziemi Kwidzyńskiej oraz Roman Chmielowski, radny gminy Gardeja. Przyjechała do nas także pięcioosobowa delegacja Mniejszości Niemieckiej z Grudziądza. Nasz projekt realizujemy pod nazwą „Spotkanie Adwentowe”. Spełnia on ważną rolę integrującą naszych członków, którzy mieszkają w kilku powiatach i wielu gminach. To swego rodzaju podsumowanie starego i wspólne powitanie nowego roku - twierdzi Manfred Ortman, przewodniczący Towarzystwa Kulturalnego Ludności Niemieckiej „Ojczyzna" w Kwidzynie.

Dodaje, że spotkanie nie mogło by się odbyć, gdyby nie wsparcie Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, które zaakceptowało projekt dofinansowany ze środków uzyskanych z Republiki Federalnej Niemiec.

Warto dodać, że dla uczestników spotkania zaśpiewał zespół „Mikołajczanki” pod kierownictwem Alicji Klufczyńskiej. Nie zabrakło w wykonaniu zespołu kolęd w języku polskim i niemieckim.

(jk)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe