Czy da się usunąć wadę wzroku?

  • 04.02.2019, 11:02
  • artykuł sponsorowany
Czy da się usunąć wadę wzroku?
Jeszcze do niedawna osoby mające problem ze wzrokiem skazane były na noszenie okularów lub soczewek kontaktowych. Na szczęście współcześnie pojawiły się nowe metody usuwania wady wzroku. Są to zabiegi przy wykorzystaniu lasera.

Wielu pacjentów nie decyduje się zabiegi laserowe z obawy o ewentualne powikłania czy samo powodzenie zabiegu. Wynika to z mitów, które narosły wokół tej metody. Przede wszystkim mówimy o pełnym przywracaniu wzorku lub przynajmniej o znacznej korekcie, która może oznaczać poprawę na poziomie nawet sześciu dioptrii. Wiele zabiegów korekty wady wzroku, wykonywanych przez doświadczonych i utalentowanych lekarzy, trwa mniej niż dwadzieścia minut. Same zabiegi należą do niezwykle skutecznych. Dziewięćdziesiąt pięć procent pacjentów, którzy poddają się laserowym zabiegom korekty wzroku, deklaruje pełne zadowolenie. Dodatkowo zabieg laserowej korekcji wzroku przebiega zupełnie bezboleśnie. Do znieczulenia wystarczą krople do oczu.

Jedyną uciążliwością jest samo przygotowanie się pacjenta do zabiegu oraz późniejsza rehabilitacja. Na dwa tygodnie przed zabiegiem należy przede wszystkim zrezygnować z soczewek. Powodują one bowiem odkształcenie się rogówki, które musi zostać przywrócone do stanu naturalnego. Na dwadzieścia cztery godziny przed zabiegiem lub w przypadku niektórych metod, nawet na czterdzieści osiem godzin, należy zaprzestać spożywania jakichkolwiek napojów alkoholowych oraz picia tych płynów, które zawierają kofeinę. Szczególnie uważnie trzeba się przygotować w sam dzień zabiegu. Musimy dokładnie umyć twarz oraz całą skórę głowy. Nie wolno nam stosować kosmetyków, a w przypadku pań, makijażu.

Jeszcze ważniejsze jest postępowanie już po zabiegu. Przede wszystkim musimy się liczyć z tym, że przez siedem dni będziemy nosili delikatny bandaż. Dodatkowo w pierwszych trzech dniach po zabiegu należy dużo odpoczywać oraz unikać źródeł ostrego światła. Najlepiej jest wychodzić z domu w okularach przeciwsłonecznych. Nie wolno dotykać, uciskać, trzeć oka. W pierwszych dniach należy uważać, aby podczas mycia głowy woda nie dostawała się do oka. Nie jest wskazane przemęczanie oka podczas długotrwałego oglądania telewizji, czytania, pracy przy komputerze. Należy odstawić kosmetyki na powieki oraz makijaż do oczu, przez okres dwóch tygodni od daty zabiegu, Powinniśmy też unikać wysiłku fizycznego przez cztery tygodnie od daty zabiegu. To znaczy dźwigania ciężarów, basenu, sauny, kąpieli w zbiornikach wodnych. Ostatecznie nie wolno opalać się w solarium przez cztery tygodnie po zabiegu. Bardzo ważne jest też, żeby unikać zapylonych, zadymionych pomieszczeń. Nie przestrzeganie tych zasad może skończyć się fatalnie. Oko może zostać mechanicznie uszkodzone, co nie tylko wpłynie na jakość efektu, który miał się pojawić w wyniku zabiegu. Może też dojść do kolejnych uszkodzeń wzroku, co oznaczać dla nas będzie konieczność poddania się kolejnej, już bardziej inwazyjnej i groźnej dla naszego zdrowia operacji. Dlatego należy uważać oraz co jakiś czas udać się na konsultacje do lekarza specjalisty, który sprawdzi postępy gojenia się oka.

Sprawdź również: https://blikpol.pl/wady-wzroku-metody-usuwania

artykuł sponsorowany
Podziel się:

Pozostałe