sobota, 20 kwietnia 2024 08:56

Basket przegrywa w Sierakowicach

KOSZYKÓWKA. Zawodnicy MTS Basket Kwidzyn przegrali ligowe starcie z Batem Sierakowice. W wyjazdowym spotkaniu podopieczni trenera Dariusza Litwina ulegli gospodarzom 96:65. Niestety trzy kwarty kwidzynianie przegrali dość wyraźnie, więc musieli pogodzić się ze stratą punktów w tym spotkaniu.
Podopieczni trenera Dariusza Litwina przegrali swoje wyjazdowe starcie w Sierakowicach.

Autor: Fot. Mirosław Wiśniewski

Mecz w Sierakowicach rozpoczął się od zdecydowanej przewagi gospodarzy, którzy po 4 minutach gry prowadzili 13:4. Chwilę później rzuty Tomasza Korpalskiego i Mateusza Grabowskiego zbliżyły kwidzynian na 4 punkty – 13:9. Bat odpowiedział jednak kolejnymi skutecznymi akcjami odchodząc na prowadzenie 20:9. Pierwsza kwarta zakończyła się ostatecznie prowadzeniem Sierakowic 22:11.

Skuteczna gra duetu Korpalski-Grabowski

W drugiej kwarcie kwidzynianie starali się odrobić straty. Skuteczne rzuty Tomasza Korpalskiego i Mateusza Grabowskiego pozwoliły jednak Basketowi na zbliżenie się jedynie na 6 punktów – 23:17. W odpowiedzi gospodarze zaprezentowali natomiast kolejną serię skutecznych rzutów. Po 17 minutach Bat prowadził więc już 34:17. Wówczas ponownie zaatakowali kwidzynianie, doprowadzając do stanu 34:23. W końcówce gospodarze trafili m.in. dwie „trójki” i po dwóch kwartach Bat prowadził 43:27.

Wyrównana trzecia kwarta

Po zmianie stron kibice oglądali najbardziej wyrównaną kwartę w tym spotkaniu. Zespoły walczyły rzut za rzut, serwując dodatkowo po cztery rzuty oddane za 3 punkty. Po stronie Basketu znakomicie grała dwójka: Korpalski – Grabowski, która zdobyła niemal wszystkie punkty w tej kwarcie. Po stronie gospodarzy punkty rozkładały się natomiast nieco bardziej równomiernie, bo na sześciu graczy. W efekcie po 30 minutach Bat prowadził 63:46.

Wysokie prowadzenie gospodarzy

W ostatnim fragmencie meczu gospodarze rozpoczęli m.in. od dwóch „trójek” Daniela Szłupki. Po 33 minutach było więc już 75:48! Po stronie Basketu trafił wówczas Mateusz Grabowski, a później Damian Sulej. Gospodarze odpowiedzieli natomiast punktami Konrada Kolki i Daniela Syldatka wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 80:53. W końcówce Bat powiększył swoją przewagę prowadząc minutę przed końcem 93:60. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gospodarzy 96:65.

Bat Sierakowice – MTS Basket Kwidzyn 96:65 (22:11, 21:16, 20:19, 33:19)
Bat: Kolka K. 12 (2), Bartnik 3 (1), Syldatk 19 (2), Nowaczek 10, Nieleszczuk 13 (1), Kolka R. 9 (1), Ceperski 6 (1), Szłapka 12 (4), Izraelski 12 (1).
MTS Basket: Barganowski 10 (1), Szwedowski, Sulej 6 (2), Orlikowski, Korpalski 23 (5), Grabowski 24 (1), Monkielewicz 2.

Tabela III ligi mężczyzn

1.AZS UWM Olsztyn 8 15 714-607
2.Bat Sierakowice 7 13 594-483
3.MTS Basket Kwidzyn 9 12 636-734
4.Energa Laminopol Słupsk 8 8 584-704

Wyniki ostatnich spotkań:
AZS UWM – MTS Basket 100:76, Bat – MTS Basket 96:65, Energia Laminopol – AZS UWM 65:100, Energia Laminopol – AZS UWM 71:99.