czwartek, 25 kwietnia 2024 06:55

Kwidzynianki tracą punkty na wyjeździe

PIŁKA RĘCZNA. Szczypiornistki MTS Kwidzyn przegrały wyjazdowe starcie z MMKS Jutrzenką Płock. Podopieczne trenera Roberta Majdzińskiego uległy gospodyniom 36:31, a klasą dla siebie były Paulina Dąbrowska i Emilia Bałdyga. Dwie zawodniczki Jutrzenki zdobyły łącznie aż 25 bramek, zdecydowaną większość zdobyczy swojego zespołu.
Kwidzynianki przegrały w Płocku różnicą 5 bramek.

Autor: Fot. Mirosław Wiśniewski

Zawodniczki MTS udanie rozpoczęły to spotkanie. Co prawda jako pierwsza bramkę zdobyła Tara Bezjak, ale w rewanżu kwidzynianki trafiły czterokrotnie wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 1:4. W 7 minucie Paulina Dąbrowska zmniejszyła straty gospodyń do stanu 3:4, jednak gole Andżeliki Zimoch i Martyny Czapiewskiej pozwoliły kwidzyniankom na powrót do wcześniejszej przewagi - 3:6.

Od 25 minuty przeważały gospodynie

Niestety po 10 minucie kwidzynianki wyraźnie sparaliżowało i nie mogły poradzić sobie z Emilią Bałdygą, która rzuciła cztery z 6 kolejnych trafień Jutrzenki. Po 18 minutach trzema bramkami prowadziły zatem gospodynie - 9:6. Kwidzynianki jednak nie odpuszczały i w 20 minucie, za sprawą Dominiki Borowskiej, zbliżyły się do rywalek na jedno trafienie - 10:9. Gospodynie próbowały odskoczyć rywalkom i po trafieniach Emilii Bałdygi i Natalii Maruszewskiej prowadziły 12:9. Kolejne minuty to jednak dalsza znakomita gra kwidzynianek, które po 4 trafieniach przy jednym golu Jutrzenki doprowadziły do remisu 13:13. Niestety na tym skończyła się ofensywa MTS. Końcowe 5 minut pierwszej połowy to już bowiem dominacja gospodyń. Płocczanki zdobyły 6 bramek przy jednym golu Mileny Kaczmarek i do szatni zespoły schodziły przy stanie 19:14. (...)

Więcej w bieżącym wydaniu Kuriera Kwidzyńskiego z dnia 6 lutego 2019

Wyniki 14 kolejki:

MMKS Jutrzenka – MTS 36:31 (19:14), AP – SPR Sambor 31:28 (12:13), KPR Sparta – ChKS PŁ 25:21 (17:11), MKS Dwójka – MKS 19:22 (10:9), PR URBIS – SMS ZPRP II (mecz odbędzie się 13 lutego), Drwęca Nova – SMS ZPRP I (mecz odbędzie się 23 lutego).