piątek, 19 kwietnia 2024 19:28

Usar nie przestaje wygrywać

PIŁKA RĘCZNA. Kwidzynianie rozbili Szczypiorno Gdańsk wygrywając aż 37:22. Goście nie byli w stanie zagrozić bramce Usara, który wygrał już piętnaste spotkanie w tym sezonie. Najskuteczniejszym graczem gospodarzy został Kamil Nawrocki, który zdobył 11 bramek.
Kamil Nawrocki rzucił rywalom aż 11 bramek.

Autor: Fot. Mirosław Wiśniewski

Spotkanie zaczęło się od trafień Macieja Wojciechowskiego, Kamila Nawrockiego i Błażeja Bańcerka. W efekcie, po 4 minutach gry, gospodarze wyszli na prowadzenie 4:0. Dopiero w 5 minucie swoje pierwsze trafienie uzyskali goście, po tym jak bramkarza gospodarzy pokonał Przemysław Gadecki. Dwie minuty później kwidzynianie prowadzili 5:2 i coraz bardziej dominowali w tym spotkaniu. W efekcie, przez kolejne 10 minut, bramki rzucali niemal wyłącznie gospodarze. Siedem bramek Usara przy zaledwie jednym trafieniu rywali pozwoliło kwidzynianom na uzyskanie prowadzenia 12:3!

Po początkowym kwadransie gra się jednak wyrównała, a uzyskana przewaga 8 bramek utrzymała się do końca pierwszej połowy meczu. Po przerwie stan ten utrzymywał się jeszcze do 37 minuty i wyniku 23:15. Wówczas kwidzynianie rozpoczęli kolejny proces powiększania swojej przewagi. Podopieczni trenera Mateusza Hanisa rzucili 6 bramek z rzędu i po 42 minutach gry prowadzili w tym meczu aż 29:15!

Wysokie prowadzenie kwidzyńskiego zespołu sprawiło, że rywale praktycznie nie mieli już szans na wywalczenie punktów. Mimo to próbowali chociaż zmniejszyć rozmiary swojej porażki. Po golach Marcina Grzelaka i Damiana Stempuchowskiego zawodnicy gości zbliżyli się do kwidzynian na 11 bramek - 32:21.

Ostatnie 7 minut meczu to już jednak ponownie wyraźna przewaga kwidzynian. Trzy trafienia Jana Dembowskiego oraz gole Kornela Bonczkowskiego i Beniamina Werry sprawiły, że Usar twardo szedł po kolejne punkty. Po stronie Szczypiorniaka w końcówce trafił jeszcze Marcin Fijałowski, jednak spotkanie zakończyło się wysokim i pewnym triumfem gospodarzy.

Usar Kwidzyn - Szczypiorniak Gniezno 37:22 (19:11)

Usar: Kochański, Żurawski - Szwed 3, Werra 1, Bańcerek 4, Przysowa 2, Pożoga, Dembowski J. 3, Sonnenfeld 2, Boryń, Nawrocki 11, Dąbrowski 4, Wojciechowski 4, Dembowski P. 1, Bonczkowski 1, Hara 1.

Szczypiorniak: Wolny, Grubczak, Zarzycki - Kapella 2, Grzelak 1, Fijałkowski 3, Biniecki, Ostrowski, Kędziora, Łuczak, Nowak 1, Dymkowski 4, Gadecki 3, Krakowiak 6, Stempuchowski 2.

Wyniki 15 kolejki:

ITS Jeziorak - Latocha Agropom 26:26 (13:13) k.2:0, MLKS Borowiak - AZS UKW 31:27 (17:14), Usar - Szczypiorniak G. 37:22 (19:11), Tytani - MOSiR 44:19 (18:10), AZS UMK - Henri Lloyd 24:36 (9:10), MKS - KPR 25:19 (11:15), Szczypiorniak O. - SMS ZPRP II (mecz odbędzie sie 7 lutego).