Ostatnie prace w ZSP nr 2

  • 08.02.2019, 07:54
  • (jk)
Ostatnie prace w ZSP nr 2 Fot. archiwum Do końca czerwca rozliczona zostanie modernizacja budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie. Prace modernizacyjne powinny zakończyć się ok. 1,5 miesiąca wcześniej.
POWIAT. Do końca czerwca rozliczona zostanie modernizacja budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie. Prace modernizacyjne powinny zakończyć się ok. 1,5 miesiąca wcześniej.

Pod koniec 2016 roku samorząd powiatu uzyskał dofinansowanie z funduszy unijnych na modernizację budynków zespołów szkół ponadgimnazjalnych nr 1 i 2 oraz zakup wyposażenia. Oprócz projektu inwestycyjnego („Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w powiecie kwidzyńskim - modernizacja obiektów szkolnych wraz z wyposażeniem”), samorząd powiatu realizuje tzw. projekt. miękki („Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w powiecie kwidzyńskim - większa zatrudnialność uczniów”). Dotyczy on między innymi dofinansowania praktyk zawodowych oraz wielu różnych dodatkowych zajęć dla uczniów. Wartość projektów, których realizacja rozpoczęła się w 2017 roku, to ponad 21 mln zł, w tym ok. 18 mln zł to środki unijne, przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa pomorskiego.

Modernizacja wnętrza budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zakończyła się w połowie ubiegłego roku. Zakres prac w tej szkole był jednak o wiele mniejszy. Zabytkowy budynek przy ul. Katedralnej okazał się natomiast dla wykonawcy prawdziwym wyzwaniem.

-Pozostały do wykonania już tylko prace wykończeniowe. Otynkowane muszą zostać jeszcze niektóre pomieszczenia. Pozostało między innymi wykonanie zabruków. Wykonane zostaną jeszcze różne prace, których nie można wykonywać w okresie zimowym. Temperatura musi się przez cały utrzymywać powyżej 4-5 stopni, aby można było je wykonać. Otrzymaliśmy zgodę na rozliczenie tej inwestycji do końca czerwca. Wcześniej odbędą się odbiory techniczne całej inwestycji - mówi Jerzy Godzik, starosta kwidzyński

Wykonawcą zakończonych już prac w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz kończących się w gmachu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe Novapol w Toruniu.

(jk)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe