Szkolenie dla kandydatów Potrzebni są rodzice zastępczy

  • 11.02.2019, 08:27
  • (jk)
Szkolenie dla kandydatów  Potrzebni są rodzice zastępczy -Apelujemy do rodzin, które chciałby zaopiekować się dziećmi, aby zgłaszały się do nas, ale zawsze podkreślam, że decyzja o podjęciu się roli rodzica zastępczego musi zostać bardzo przemyślana – mówi Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie. Fot. Mirosław Wiśniewski
POWIAT. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie pilnie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Jeszcze w tym miesiącu ma rozpocząć się szkolenie, które ma przygotować chętnych do pełnienia takiej roli.

-Przewidujemy, że szkolenie obejmie 60 godzin dydaktycznych, w tym 10 godzin to praktyki w rodzinie zastępczej zawodowej lub placówce opiekuńczo-wychowawczej. Szkolenie zamierzamy rozpocząć w tym miesiącu. Jest ono nieodpłatne. Przez cały rok apelujemy do rodzin, które chciałby zaopiekować się dziećmi, aby zgłaszały się do nas, ale zawsze podkreślam, że decyzja o podjęciu się roli rodzica zastępczego musi zostać bardzo przemyślana – mówi Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie.

Dodaje, że kandydaci na rodziców zastępczych muszą spełnić szereg wymogów. Roli rodzica zastępczego nie mogą pełnić osoby, które zostały pozbawione władzy rodzicielskiej czy też władza rodzicielska została im ograniczona lub zawieszona. Poza tym muszą być zdolne do sprawowania właściwej opieki nad dzieckiem, co zostało potwierdzone zaświadczeniem lekarskim oraz opinią o posiadaniu predyspozycji i motywacji do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Muszą to być osoby mieszkające w Polsce i takie, które zapewnią odpowiednie warunki bytowe i mieszkaniowe umożliwiające dziecku zaspokojenie jego indywidualnych potrzeb. Kandydaci na rodziców zastępczych nie mogą być także skazane prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.


Zainteresowani proszeni są o kontakt

Kandydaci do pełnienia rodziny zastępczej niezawodowej zainteresowani udziałem w szkoleniu proszeni są o jak najszybszy kontakt z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Hallera 5 w Kwidzynie (tel. 55 279 99 15, od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00- 15.00).

(jk)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe