piątek, 19 kwietnia 2024 07:16

MMTS nie sprostał Gwardii

PIŁKA RĘCZNA. To było jedno ze spotkań rozgrywanych „za 4 punkty”. MMTS i Gwardia przed meczem sąsiadowali bowiem ze sobą w ligowej tabeli, a zdobyte punkty mogły wywindować zwycięzcę nieco wyżej. Niestety tym razem sukces stał po stronie opolan, którzy pokonali MMTS 24:21. Kwidzynianie musieli odrabiać straty już od 12 minuty, jednak zdołali jedynie zbliżyć się do rywali na jedną bramkę.
Kwidzynianie mieli spory problem z powstrzymaniem Jędrzeja Zieniewicza, który zdobył 8 bramek dla swojego zespołu.

Autor: Fot. materiały prasowe Gwardii Opole

Od pierwszych minut było to bardzo zacięte spotkanie. Pierwszą bramkę zdobyli natomiast kwidzynianie po rzucie Roberta Orzechowskiego. Gospodarze wyrównali dopiero w 5 minucie po trafieniu Patryka Mauera. Chwilę później trafił ponownie Robert Orzechowski, a Gwardia odpowiedziała trafieniami Jędrzeja Zieniewicza i Przemysława Zadury. Wydawało się, że gospodarze chwycili wiatr w żagle, ale w bramce MMTS z dobrej strony pokazał się Krzysztof Szczecina. W efekcie kwidzynianie wyrównali po rzucie Michała Potocznego, a chwilę później na prowadzenie czerwono-czarnych wyprowadził Andrzej Kryński – 3:4.

Opolanie budowali przewagę

Niestety od 10 minuty wyraźną przewagę na parkiecie zyskali gospodarze, wspierani przez dobrze interweniującego Adama Malchera. Przez kolejne 12 minut opolanie zdobyli 6 bramek przy dwóch trafieniach MMTS (Andrzej Kryński i Kacper Adamski) i po 22 minutach gry prowadzili 9:6. Czerwono-czarni jednak szybko zdobyli dwie bramki po trafieniach Arkadiusza Ossowskiego i Adriana Nogowskiego, co pozwoliło gościom na zniwelowanie strat do jednej bramki - 9:8. Stan ten utrzymał się niemal do końca pierwszej połowy - 12:11. W ostatniej minucie trafił jednak Przemysław Zadura, który podwyższył przewagę Opola do dwóch bramek - 13:11. (...)

Więcej w bieżącym numerze Kuriera Kwidzyńskiego z 13 lutego 2019

Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 24:21 (13:11)

Gwardia: Malcher - Lemaniak 2, Siwak 1, Zarzycki, Klimków, Tarcijonas, Zieniewicz 8, Jankowski 1, Zadura 6, Mauer 5, Milewski, Morawski.

MMTS: Szczecina, Dudek - Orzechowski 2, Kryński 2, Krieger 1, Peret 4, Adamski 1, Rosiak, Nogowski 1, Guziewicz 1, Ossowski 2, Potoczny 6, Landzwojczak, Przytuła 1.

Tabela PGNiG Superligi Mężczyzn

Wyniki 17 Serii:

PGE VIVE – Zagłębie 31:21 (15:11), Arka – Sandra SPA Pogoń 27:30 (13:16), NMC Górnik – Piotrkowianin 27:20 (14:11), Gwardia – MMTS 24:21 (13:11), Energa Wybrzeże – Orlen Wisła 21:26 (12:16), Chrobry – Azoty 34:33 (16:16), SPR Stal – Energa MKS 19:24 (8:12).