piątek, 19 kwietnia 2024 11:39

XV Halowe Indywidualne i Deblowe Mistrzostwa Kwidzyna w minigolfa

REKREACJA. Maciej Mikołowski został nowym halowym mistrzem Kwidzyna w minigolfa. Gdańszczanin triumfował w tegorocznych zawodach uzyskując w czterech przejściach rewelacyjny wynik 124 punktów. Drugie miejsce w rywalizacji indywidualnej wywalczył Adam Łukaszewski z Kwidzyna (140 pkt), a trzeci był Łukasz Kusiakiewicz z Kołobrzegu (143 pkt). Deblowymi Halowymi Mistrzami Kwidzyna została natomiast „Nowa Siła” z Gdańska, wyprzedzając kwidzyńskie ekipy: „Cynk do Bladego” i „Jerzy B. Team”.
Turniej deblowy wygrała „Nowa Siła” z Gdańska, która wyprzedziła dwa zespoły z Kwidzyna.

Autor: Fot. Mirosław Wiśniewski

Halowe mistrzostwa Kwidzyna w minigolfa odbyły się już po raz piętnasty. Po raz pierwszy rozegrano natomiast turniej deblowy, który zastąpił dotychczasowe rozgrywki drużynowe (3-osobowe).

Rywalizacja trwała prawie 5 godzin

Zawody wymyślone i organizowane w przez Marka Srokę z Kwidzyńskiego Centrum Sportu i Rekreacji rokrocznie rozpoczynają nowy sezon minigolfa. Choć z typowym torem do gry w tej dyscyplinie sportu zawody te mają niewiele wspólnego, to właśnie ich odmienność oraz zaskakujące nowe stanowiska zachęcają do udziału w nich coraz większą grupę osób. Tym razem poza gospodarzami w zmaganiach wzięli udział zawodnicy z Gdańska, Sopotu, Kołobrzegu, Białogóry oraz Warszawy. Łącznie w turnieju indywidualnym rywalizowało 27 osób, z czego tylko jedna osoba nie ukończyła wszystkich 4 przejść przygotowanego toru gry (zrezygnowała po 3 przejściu). Warto przy tym dodać, że wyniki uzyskiwane indywidualnie liczyły się również do klasyfikacji kobiet (2 przejścia), weteranów (3 przejścia) i turnieju deblowego (3 przejścia).

Najlepszy wynik do 27 uderzeń!

Już po pierwszym przejściu okazało się, że aby myśleć o podium tegorocznego turnieju należy zdobyć wszystkie 18 dołków przy mniej niż 40 uderzeniach. Liderem okazał się kwidzynianin Adam Łukaszewski, który uzyskał rewelacyjny wynik 30 pkt. O 3 uderzenia więcej zgromadził Łukasz Kusiakiewicz z Kołobrzegu, a tuż za nim znajdował się kolejny kwidzynianin Dawid Rębisz (35 pkt). W kolejnym przejściu wszystkich zszokował jednak Maciej Mikołowski z Gdańska, który uzyskał jedyne 27 punktów (średnia 1,5 pkt na dołek!) poprawiając swój wcześniejszy wynik aż o 10 pkt. Kolejny wynik uzyskany w tym przejściu to natomiast 34 pkt Daniela Zelewskiego z Gdańska. W trzecim przejściu Maciej Mikołowski potwierdził swoją wysoką formę uzyskując 32 pkt, a dwa punkty więcej zdobyli Łukasz Kusiakiewicz z Gdańska i Marcin Bieliński z Kwidzyna. Przed ostatnim, czwartym przejściem o miejsca na podium walczyli więc: Maciej Mikołowski, Łukasz Kusiakiewicz i Adam Łukaszewski.

Triumf Macieja Mikołowskiego

Zacięty pojedynek wygrał Adam Łukaszewski, który uzyskując 34 pkt zapewnił sobie II miejsce w turnieju. Wygrał Maciej Mikołowski, który mając 10 punktową przewagę po trzech wcześniejszych przejściach mógł sobie pozwolić na uzyskanie „zaledwie” 38 pkt. Trzecia lokata przypadła natomiast Łukaszowi Kusiakiewiczowi, który uzyskał 41 pkt. Przejście to najlepiej pokonał jednak Dawid Rębisz z Kwidzyna, któremu zdobyte 31 punktów pozwoliło na zajęcie IV miejsca w turnieju indywidualnym.

W klasyfikacji pań wygrała Monika Mikołowska z Gdańska, która wyprzedziła kwidzyniankę Barbarę Łukaszewską. W turnieju weteranów wygrał natomiast Władysław Borucki. O dalsze miejsca rozegrano dogrywkę między Michałem Moszoro i Zbigniewem Jeżem. Wygrał zawodnik z Warszawy, który tym samym wskoczył na II miejsce w tej klasyfikacji.

Turniej deblowy wygrali gdańszczanie

W turnieju deblowym, w którym uczestniczyło 12 zespołów, triumfowała natomiast „Nowa Siła” z Gdańska. Zespół złożony z Macieja Mikołowskiego i Daniela Zelewskiego zdobył 214 punktów i o 16 pkt wyprzedził kwidzyński zespół „Cynk do Bladego”. Trzecią lokatę z wynikiem 250 pkt zajął natomiast zespół „Jerzy B. Team” z Kwidzyna. Najlepsi zawodnicy w każdej z kategorii otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez KCSiR.