wtorek, 23 kwietnia 2024 12:00

1/8 finału mistrzostw Polski juniorów. Kwidzynianie na II miejscu

PIŁKA RĘCZNA. Zawodnicy MTS Kwidzyn awansowali do ćwierćfinałów mistrzostw Polski juniorów. Podopieczni trenera Macieja Mroczkowskiego pokonali Kusego Kraków i ASPR Zawadzkie, natomiast przegrali swój mecz z ŚKPR Świdnica. Zdobyte punkty pozwoliły jednak kwidzynianom na awans do kolejnej fazy rozgrywek z drugiego miejsca.
Zwycięstwo MTS w pierwszym meczu przypieczętował Piotr Skiba. W meczu przeciwko Świdnicy zdobył 2 bramki dla kwidzyńskiego zespołu.

Autor: Fot. Mirosław Wiśniewski

Już pierwsze spotkanie z SKS Kusym Kraków pokazało, że walka o awans do kolejnej fazy będzie bardzo trudne. Pierwsza połowa była bowiem bardzo wyrównana, a po przerwie wynik nadal oscylował wokół remisu.

Skiba dał kwidzynianom zwycięstwo

Na 8 minut przed końcem meczu Kusy odskoczył jednak kwidzynianom na 23:27. Gospodarze w końcówce zdobyli jednak 6 bramek przy jednym trafieniu rywali i nie tylko odrobili straty, ale również wyszli na skromne prowadzenie – 29:28. Gdy na minutę przed końcem meczu do remisu doprowadził Bartłomiej Krzysztof wszyscy z niepokojem spoglądali na zegar z upływającym czasem.Gospodarzy uratował jednak Piotr Skiba, który skutecznym rzutem zapewnił zwycięstwo MTS.

Spokojne punkty MTS

Potyczka z ASPR Zawadzkie okazała się dużo łatwiejsza dla podopiecznych trenera Macieja Mroczkowskiego. W 28 minucie gry kwidzynianie wyszli bowiem na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. Na 10 minut przed końcem meczu MTS wygrywał 25:16, jednak ostatecznie mecz zakończył się siedmiobramkową przewagą gospodarzy.

W ostatnim meczu turnieju rywalem MTS była ŚKPR Świdnica I, która tak jak kwidzynianie skompletowała 6 punktów. Obie ekipy już przed meczem były zatem pewne awansu. Rywalizacja miała jedynie rozstrzygnąć kto zajmie pierwsze, a kto drugie miejsce w turnieju.

Co powiedział po meczu trener Maciej Mroczkowsk oraz rozgrywający MTS Kwidzyn Nikodem Kutyła można dowiedzieć się w najnowszym wydaniu Kuriera Kwidzyńskiego z dnia 20 lutego

Wyniki kwidzyńskich spotkań

MTS Kwidzyn - SKS Kusy Kraków 30:29 (15:14)
MTS: Miklewicz, Rutkowski 1 - Preuss 5, Leoniuk 3, Kutyła 2, Wadowski 10, Skóra, Dymik, Dereszkiewicz 3, Kisielewski, Skiba 3, Muracki 3.
SKS Kusy: Peroński - Skwara, Jelski 1, Szymczak 5, Dębski 8, Góra 1, Kaczor 3, Walczyk 5, Krzysztof 2, Szydło 2, Janus 4.

MTS Kwidzyn - ASPR Zawadzkie 29:22 (15:12)
MTS: Miklewicz, Rutkowski - Preuss 1, Leoniuk 2, Kutyła 3, Wadowski 9, Sztyrbicki, Dymik 5, Dereszkiewicz 3, Kisielewski, Skiba 2, Muracki 4.
ASPR: Długoszewski, Kaczmarczyk - Czaja 3, Jałowiecki 2, Stempin 1, Hentschel 1, Witkowski, Smyk 9, Damas 5, Czupała 1.

MTS Kwidzyn - ŚKPR Świdnica I 36:39 (19:18)
MTS: Miklewicz, Rutkowski - Preuss 4, Leoniuk 5, Kutyła 16, Wadowski, Sztyrbicki 1, Skóra, Dymik, Dereszkiewicz 1, Kisielewski, Skiba 2, Muracki 7.
ŚKPR I: Matlęga, Wiszniowski - Redko 1, Chmiel 12, Kozak 14, Starosta 3, Pietrzak, Borowski 4, Etel 2, Pęczar 3.

Tabela końcowa turnieju

1.ŚKPR Świdnica I 3 8:1 99-86
2.MTS Kwidzyn 3 6:3 95-90
3.ASPR Zawadzkie 3 3:6 78-94
4.SKS Kusy Kraków 3 1:8 80-82

Wyniki pozostałych spotkań:

ŚKPR I - ASPR 37:27 (17:11), SKS Kusy - ŚKPR 23:23 (10:13) k.0:3, ASPR - SKS Kusy 29:28 (17:16).