sobota, 20 kwietnia 2024 10:43

Pewne zwycięstwo kwidzynianek

PIŁKA RĘCZNA. Szczypiornistki MTS Kwidzyn zapisały na swym koncie kolejny komplet punktów. Tym razem podopieczne trenera Roberta Majdzińskiego pokonały SMS ZPRP II Płock wygrywając 28:22. Najwięcej bramek dla kwidzyńskiego zespołu zdobyła w tym meczu Sandra Guziewicz.
Julia Kupc w ataku na bramkę zespołu z Płocka.

Autor: Fot. Mirosław Wiśniewski

Kwidzynianki znakomicie rozpoczęły grę. Po 3 minutach i trafieniach Dominiki Borowskiej, Mileny Kaczmarek i Wiktorii Gaury gospodynie prowadziły 3:0. Minutę później premierową bramkę dla Gryfina zdobyła natomiast Kinga Lemiech. Gospodynie odpowiedziały golem Pauliny Kucharskiej, po czym przez kolejne 5 minut gry oddały pole rywalkom. SMS ZPRP II zdobył natomiast 5 kolejnych trafień i po 10 minutach meczu płocczanki prowadziły 4:6. Podopieczne trenera Roberta Majdzińskiego ruszyły zatem do odrabiania strat i po trafieniach Sandry Guziewicz i Julii Kupc mieliśmy remis 6:6. Wyrównany fragment gry trwał do 22 minuty i stanu 9:9. Wówczas ponownie zaatakowały gospodynie, które po kolejnych trafieniach Sandry Guziewicz, Mileny Kaczmarek oraz Wiktorii Niziałek objęły prowadzenie 13:9. Wynik pierwszej połowy skutecznym strzałem ustaliła natomiast Julia Pędziwiatr.

Po wznowieniu gry ton wydarzeniom na boisku nadal nadawały kwidzynianki. Po 34 minutach MTS prowadził z płocczankami 17:12, dwie minuty później już 19:13, a w 41 minucie aż 22:14. Wówczas do roboty wzięły się rywalki, które zdobyły pięć bramek z rzędu i zbliżyły się do kwidzynianek na 3 trafienia - 22:19. Na więcej nie pozwoliły już zawodniczki MTS, które po golu Julii Kupc zbliżyły się do rywalek na 5 bramek - 25:20. Ostatecznie mecz z drugim zespołem SMS ZPRP Płock zakończył się natomiast sześciobrakową przewagą miejscowych - 28:22.

MTS Kwidzyn - SMS ZPRP II Płock 28:22 (13:10)

MTS: Markava, Kobyłko - Guziewicz 5, Czapiewska 3, Shemetava 1, Borkowska, Szymańska, Kucharska 1, Weiland, Kaczmarek 4, Gaura 2, Kupc 4, Stala 4, Niziałek 3, Borowska 1.

SMS ZPRP II: Ciąćka - Kopańska 3, Pankowska 1, Jasińska 1, Pędziwiatr 3, Domagalska 2, Grobelna, Świerżewska 3, Lemiech 3, Głowacka 3, Barska 1, Korytowska, Jureńczyk 2, Hoffmann.