Strażacy z Pastwy wzbogacili się o nowoczesny sprzęt

  • 7.03.2019, 07:54 (aktualizacja 07.03.2019 07:56)
  • (RB)
Strażacy z Pastwy wzbogacili się o nowoczesny sprzęt Fot. OSP Pastwa Nowoczesny, bardzo dobrze wyposażony strażacki MAN już niebawem rozpocznie służbę w OSP Pastwa.
GMINA KWIDZYN. Przy włączonych sygnałach dźwiękowych i światłach oraz w asyście zaprzyjaźnionych jednostek OSP, powitano w Pastwie (gm. Kwidzyn) załogę, która przyjechała najnowszym strażackim samochodem bojowy. Pojazd został odebrany kilka godzin wcześniej w Kielcach.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pastwie doczekali się nowego wozu bojowego. MAN TGM nr 18.340 dotarł do macierzystej jednostki w miniony piątek, 1 marca. Przy moście w Lipiankach zebrali się strażacy z innych jednostek OSP wraz ze swoimi autami bojowymi i od zjazdu z mostu konwojowali nowy pojazd do remizy w Pastwie. Warto przypomnieć, że jednostka OSP Pastwa jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Radości z nowoczesnego samochodu nie kryje druh Krzysztof Skoczek.

-Nowy pojazd wpłynie nie tylko na ergonomię pracy druhów ochotników, ale także na bezpieczeństwo gminy Kwidzyn i całego powiatu kwidzyńskiego. Został wyposażony w zbiornik o pojemności 4500 litrów wody i autopompę o wydajności 3000 litrów na minutę. Ponadto, to również samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4. Kielecka firma MotoTruck Sp. z o.o. podczas przygotowywania samochodu dla naszych potrzeb zainstalowała cały dostarczony przez ochotników z Pastwy sprzęt ratowniczy – mówi Krzysztof Skoczek.

To nie jest jedyna rzecz, która pozytywnie zaskoczyła druhów z Pastwy. Na ich prośbę, specjalnie do Kielc, w dniu odbioru samochodu z firmy MAN, przyjechał także Grzegorz Tkaczyk, wieloletni reprezentant Polski w piłce ręcznej oraz kapitan drużyny narodowej. Tam na miejscu dokonał specjalnego wpisu na nowym wozie bojowym OSP Pastwa. To, że druhowie mają nowy wóz bojowy stało się możliwe dzięki pomocy wielu instytucji. Zakup samochodu sfinansowano z budżetu gminy Kwidzyn, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Powiślańskiego Banku Spółdzielczego w Kwidzynie. W imieniu redakcji druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pastwie życzymy, aby ich nowoczesny wóz bojowy służył im jak najdłużej.

(RB)

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe