Radny chce przywrócenia połączeń

  • 7.03.2019, 07:57
  • (jk)
Radny chce przywrócenia połączeń Fot. Jacek Kluczkowski -Mieszkańcy zwracali się z prośbą o interwencję już w poprzedniej kadencji, po wycofaniu części połączeń. Bez skutku – stwierdził radny Grzegorz Wojtaś.
POWIAT. Grzegorz Wojtaś, radny powiatu (PiS), zwrócił się do zarządu o interwencję w sprawie przywrócenia połączeń autobusowych pomiędzy miejscowościami w gminie Kwidzyn, a miastem Kwidzyn. Według radnego od ponad roku likwidowane są połączenia dzięki którym mieszkańcy mogli dojeżdżać do pracy na poranne zmiany.

-Mieszkańcy zwracali się z prośbą o interwencję już w poprzedniej kadencji, po wycofaniu części połączeń. Bez skutku. Od 1 lutego 2019 roku zlikwidowano następne połączenia , co jeszcze bardziej utrudni dojazd do pracy - stwierdził w interpelacji skierowanej do starosty Grzegorz Wojtaś.

Poprosił starostę o podjęcie pilnych działań w celu przywrócenia zlikwidowanych połączeń oraz ponowne przeanalizowanie funkcjonowania wszystkich linii autobusowych na terenie całego powiatu. Podkreślił, że zaspokajanie bieżących potrzeb zbiorowego transportu publicznego to zadania własne gminy, jak i powiatu jeżeli mają one charakter ponadgminny.

 

(jk)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
patryk
patryk 7.03.2019, 16:49
Ceny biletów miesięcznych za 16 km są takie jak w Warszawie.Autobusy się spóźniają siedzenia w tych autobusach jak w bonanzie za PRL-u,i do tego jeszcze przeładowane.Co to ma być!!!" komuno wróć" ?.
Podróżnik
Podróżnik 7.03.2019, 10:41
Starosta niech się przyjrzy na ceny biletów ktore pks podnoszą np z kwidzyna do Kisielice ponad 220 zl system a do Prabut trochę ponad 100zl gdzie tu sprawiedliwość a jakość usług masakra autobusy przeladowane zimno syf tragedia miejsca w siedzeniach jak dla przedszkolaków!!!

Pozostałe