Radni SLD chcą unijnych flag

  • 11.03.2019, 08:12
  • (jk)
Radni SLD chcą unijnych flag Fot. Jacek Kluczkowski Radny Antoni Barganowski chce, aby podczas świąt i uroczystości obok flagi polskiej wywieszane były również flagi Unii Europejskiej.
POWIAT. Radni SLD w radzie powiatu chcą, aby podczas świąt państwowych, uroczystości i imprez lokalnych, we wszystkich szkołach, placówkach oświatowo-wychowawczych oraz instytucjach podległych starostwu powiatowemu, obok flagi polskiej wywieszane były flagi Unii Europejskiej. Interpelację w tej sprawie złożył na ręce przewodniczącego rady Antoni Barganowski, przewodniczący klubu radnych SLD w radzie powiatu kwidzyńskiego

-1 maja będziemy obchodzili 15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej, członkostwa dzięki któremu nasz kraj uzyskał miliardy euro na inwestycje, modernizację i usprawnienia we wszystkich działach gospodarki i życia społecznego. Korzyści z przynależności Polski do Unii Europejskiej oficjalnie nie kwestionuje żadna z liczących się sił politycznych w naszym kraju. Jednocześnie mamy tzw. Brexit i wzrost znaczenia ugrupowań eurosceptycznych i jawnie antyunijnych w wielu państwach. Niestety także w Polsce są siły, których działanie może doprowadzić do tzw. Polexitu. Za trzy miesiące wybory do Parlamentu Europejskiego, najważniejsze od początku istnienia Unii Europejskiej. Od składu nowego Europarlamentu będzie zależał przebieg dalszego procesu integracji europejskiej, reform struktur Unii i codziennego działania jej organów. Dlatego istnieje pilna potrzeba uświadamiania i przypominania korzyści płynących z naszej przynależności do Unii Europejskiej – stwierdził między innymi w interpelacji Antoni Barganowski.

Według SLD eksponowane symbolu Unii Europejskiej to jeden z najważniejszych elementów pogłębiania świadomości Polaków i kontynuacja procesów integracyjnych w Europie.

(jk)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pamiętający
pamiętający 11.03.2019, 22:33
na 1 maja obok niebieskich czerwone
niebo
niebo 11.03.2019, 11:45
Flaga Unii Europejskiej to są gwiazdy na tle nieba.To jest piękne wszyscy tam dążymy.W pełni popieram pana radnego.

Pozostałe