czwartek, 25 kwietnia 2024 13:24

Usar pieczętuje awans do I ligi

PIŁKA RĘCZNA. Usar Kwidzyn dokonał czegoś niebywałego. W debiutanckim sezonie drużyna wywalczyła awans do I ligi, wygrywając wszystkie swoje dotychczasowe spotkania! W ostatniej kolejce podopieczni trenera Mateusza Hanisa odprawili z kwitkiem głównego rywala do awansu czyli drużynę Tytanów Wejherowo pokonując rywali 34:27.
Kwidzyński Usar wygrał wszystkie dotychczasowe spotkania w rozgrywkach drugoligowych.

Autor: Fot. Mirosław Wiśniewski

Przy wypełnionej hali lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którzy po trzech trafieniach Kamila Nawrockiego (w tym dwa rzuty karne) prowadzili 3:0. Pierwszą bramkę dla Wejherowa goście zdobyli dopiero w 6 minucie gry po rzucie Radosława Sałaty. Trzy minuty później, po kolejnym trafieniu zawodnika Tytanów, goście tracili już do kwidzynian tylko jedną bramkę - 4:3. Wówczas podopieczni trenera Mateusza Hanisa ponownie odpowiedzieli serią bramek. Pięć trafień Usara przy jednym golu Wejherowa pozwoliło w 12 minucie gospodarzom na bezpieczne prowadzenie 9:4. Jakby tego było mało kwidzynianie stopniowo powiększali istniejącą przewagę, aż w 19 minucie wynosiła już 7 bramek - 13:6. Wysoka przewaga Usara utrzymała się niemal do końca pierwszej połowy, jednak w ostatnich minutach trzy trafienia Tytanów (w tym dwie bramki Radosława Sałaty) pozwoliły im zbliżyć się do gospodarzy na 4 bramki - 18:14.

Po przerwie gra się nieco wyrównała, a istniejąca różnica utrzymała się do 43 minuty i stanu 25:21. Chwilę później trafienie Sławomira Jurkiewicza zbliżyło Wejherowo na 3 bramki, jednak kwidzynianie szybko odpowiedzieli rywalom golami Błażeja Bańcerka i Dominika Sonnenfelda - 27:22. Rywale spróbowali jednak po raz kolejny, a trafienia Michała Przymanowskiego i Sławomira Jurkiewicza zbliżyły gości na 3 bramki - 28:25. Końcowe minuty meczu należały jednak do gospodarzy, którzy zdobywając 6 bramek przy dwóch trafieniach rywali (rzuty karne) zakończyli ten mecz pewnym zwycięstwem 34:27. Lider pozostał zatem niepokonany i pewnym krokiem zmierza do wyższej klasy rozgrywkowej.

Usar Kwidzyn - Tytani Wejherowo 34:27 (18:14)

Usar: Kochański, Żurawski 1 - Szwed 2, Werra, Bańcerek 7, Przysowa, Pożoga 2, Dembowski J., Sonnenfeld 8, Boryń, Nawrocki 8, Dąbrowski, Wojciechowski 4, Dembowski P., Hara 2.

Tytani: Nowosad, Zwolakiewicz, Sikora - Jurkiewicz 8, Grabowski, Wicon 4, Koss 4, Kudełka, Warmbier 1, Przymanowski 4, Papke 1, Sałata 5, Wejher.