Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Akcja „Pola nadziei” na ulicach miasta

  • 10.04.2019, 13:23 (aktualizacja 10.04.2019, 13:25)
  • (jk)
Akcja „Pola nadziei” na ulicach miasta Fot. Towarzystwo Przyjaciół Chorych w Kwidzynie Za każdy ofiarowany datek wolontariusze w podzięce wręczali żonkile.
KWIDZYN. Prawie 25 tys. zł zebrali wolontariusze Towarzystwa Przyjaciół Chorych w Kwidzynie podczas kwesty na rzecz Hospicjum Świętego Wojciecha. Zbiórka pieniędzy odbyła się w ramach programu „Pola nadziei", który promuje ideę wolontariatu i niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym kwidzyńskiego hospicjum. Organizatorem akcji było Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych, prowadzące hospicjum.

-Zebranych zostało ponad 24,9 tys. zł. Pieniądze trafiły do 39 puszek wolontariuszy z naszego towarzystwa. Było także sześć „puszek” kartonowych i dwie puszki do których pieniądze zbierali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Kwesta była prowadzona na deptaku przy dawnej bibliotece oraz w okolicach kościołów. Żonkile, które były rozdawane, są symbolem nadziei na nowe życie – informuje Marzena Szarłan, wiceprezes Kwidzyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych, koordynator wolontariuszy.

Na deptaku, przy dawnej bibliotece, ustawione zostały także stoiska z różnymi smakołykami oraz rękodziełami przygotowanymi przez wolontariuszy.

Przypomnijmy, że program „Pola nadziei” rozpoczyna się jesienią. Wtedy w szkolnych ogródkach i miejskich skwerach sadzone są żonkile, aby wiosną mogły pomóc w zbiórce pieniędzy dla hospicjum.

(jk)

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe