DOG Desinger Outlet Gdańsk

„Aktywny Turysta” sukcesem sportowym

• 13.04.2019, 22:45 (aktualizacja 14.04.2019 00:02)
  • RB
„Aktywny Turysta” sukcesem sportowym Fot. Ryszard Bartosiak/Kurier Kwidzyński Na biegu w Gardei III nie mogło zabraknąć stowarzyszenia "Kwidzyn Biega".
Stowarzyszenie Gmina Gardeja Biega zorganizowało po raz pierwszy bieg „Aktywny Turysta" na dystansie 10 km. Impreza odbyła się w minioną sobotę (13 kwietnia) w Gardei III. Na starcie stanęło około 200 biegaczy i miłośników Nordic-Walking. W kategorii mężczyzn zwyciężył Bartosz Kotowicz z Kwidzyn Biega, który leśną trasę pokonał w czasie 00:38.37. Wśród pań triumfowała Paulina Wiernicka z Gminy Gardeja Biega z czasem 00:49:33. Patronat medialny nad zawodami objął Kurier Kwidzyński i portal www.kwidzyn1.pl.

Pogoda była wprost idealna. Było słonecznie i ciepło. To wystarczyło aby bieg „Aktywny Turysta” został bardzo dobrze odebrany przez biegaczy, miłośników Nordic-Walking oraz kibiców, którzy tłumnie przyjechali do Gardei III. Impreza sportowa była zorganizowana w ramach realizacji grantu "Poprawa jakości życia mieszkańców obszarów wiejskich poprzez zwiększenie atrakcyjności turystycznej obszaru PLGD" realizowanego z Europejskiego PROW 2014-2020"Aktywny Turysta". Pomysłodawcą i organizatorem sobotniego biegania było stowarzyszenie Gmina Gardeja Biega. Start i meta zostały zaplanowane w Gardei III, na placu rekreacyjnym. Organizatorzy dla osób chętnych przygotowali dwie trasy. Bieg główny został rozegrany na dystansie 10 km. Amatorzy marszu Nordic-Walking mieli do pokonania 4,6 km. Zawodnicy, którzy brali udział w biegu, o jego organizacji, trasie wypowiadali się w samych superlatywach. Nikt, z kim rozmawialiśmy, nie ukrywał zadowolenia z przyjazdu do Gardei III. To jest dowód na to, że wybór tego miejsca na organizację takich imprez sportowych jak biegi jest przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. W kategorii mężczyzn zwyciężył Bartosz Kotowicz z Kwidzyn Biega, który leśną trasę pokonał w czasie 00:38.37. Miejsce drugie zajął Wiesław Sosnowski z Malborka a trzecie Mateusz Ronowski z Grudziądza. Wśród pań triumfowała Paulina Wiernicka z Gminy Gardeja Biega z czasem 00:49:33. Miejsce drugie wywalczyła Aneta Wojas z Grudziądza a trzecie Grażyna Bulik z Laseczna. Patronat medialny nad zawodami sprawował Kurier Kwidzyński i portal www.kwidzyn1.pl. Więcej o tej sportowej imprezie w najbliższym wydaniu Kuriera Kwidzyńskiego (17 kwietnia).