piątek, 19 kwietnia 2024 18:14

Trzy ciosy i derby dla Trzciana

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze Rodła Kwidzyn przegrali na swoim boisku z Rodłem Trzciano. Goście zwyciężyli w Kwidzynie 1:3, zdobywając wszystkie bramki w tracie pierwszych 26 minut gry. Komplet punktów w swoich meczach zgarnęli także piłkarze Wisły Korzeniewio i Relaksu Ryjewo.
Jak przystało na spotkanie derbowe na boisku nie brakowało walki.

Autor: Fot. Mirosław Wiśniewski

Już przed meczem wiadomym było, że najwięcej emocji wzbudzi derbowe starcie ekip spod znaku Rodła. Faworytem wydawali się mimo wszystko gospodarze, grający przecież na swoim terenie. Już pierwsze minuty meczu pokazały jednak, że Trzciano przyjechało do Kwidzyna walczyć o całą pulę.

Rodło Trzciano rozpoczęło od 0:3

Zdobywanie bramek rozpoczął Grzegorz Grenc, który pokonał bramkarza gospodarzy w 16 minucie spotkania. W 24 minucie drugą bramkę dla Trzciana zdobył Mariusz Tamski, a dwie minuty później kwidzynianie przegrywali już 0:3 po golu Marcina Sawińskiego. Kwidzynianie starali się, jednak nie potrafili poważnie zagrozić bramce rywali. Tuż przed przerwą gospodarzom udało się jednak zdobyć gola honorowego. Zawodnik Rodła Kwidzyn został bowiem sfaulowany w polu karnym i sędzia bez wahania wskazał na „jedenastkę”. Nikodem Szalkowski pokonał bramkarza z rzutu karnego i po 45 minutach meczu gospodarze tracili do rywali już tylko dwie bramki - 1:3. Więcej goli już jednak nie padło. Co więcej kwidzynianie kończyli mecz w osłabieniu po tym jak drugą żółtą kartką ukarany został Mateusz Szpakowski i w konsekwencji musiał opuścić plac gry. Gospodarze natomiast musieli przełknąć porażkę ze swym ościennym rywalem.

Bełz Show w Korzeniewie

Korzeniewo na swoim boisku podejmowali sąsiada zza Wisły czyli Mewę Gniew. Po pierwszej połowie bardziej zadowoleni byli jednak goście, którzy schodzili do szatni prowadząc 1:0. W 41 minucie bramkę dla Gniewa zdobył bowiem Wojciech Klemczyk. Po przerwie gospodarze rozpoczęli jednak specyficzny „Bełz Show”. Już 6 minut po wznowieniu bramkę wyrównującą zdobył Mateusz Bełz. W 65 minucie zawodnik Wisły trafił po raz kolejny, a trzy minuty później trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Piotr Szlachta. Wiślacy prowadzili więc już 3:1. Jak się okazało nie był to koniec strzeleckich emocji. W 74 minucie Mateusz Bełz zdobył bowiem swoją trzecią bramkę, a w 86 minucie trafił po raz czwarty, zapewniając komplet punktów swojej drużynie.

Relax wygrywa po golu Staniaszka

Relax Ryjewo zmierzył się z piłkarzami Starta Kulice. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Mateusz Włodarski, który w 18 minucie zdobył bramkę dla gospodarzy. Dwadzieścia minut później Kulice wyrównały jednak po trafieniu Krzysztofa Dąbrowskiego i do przerwy więcej bramek już nie oglądaliśmy. Na kolejnego gola kibice czekać musieli jednak ąż do 88 minuty spotkania. Dopiero wówczas Dariusz Staniaszek rozstrzygnął losy spotkania zapewniając ryjewianom kolejne zwycięstwo w ligowych bojach.

Tabela Klasy A – grupa Malbork IV

1.Mady Ostaszewo                            17        44        14        2          1          57 - 12

2.Relax Ryjewo                                 17        41        13        2          2          44 - 25

3.Błękitni Stare Pole                          17        31        10        1          6          42 - 32

4.Delta Miłoradz                                17        29        9          2          6          41 - 24

5.Wisła Korzeniewo                          17        28        9          1          7          49 - 24

6.LKS Waplewo                                17        28        9          1          7          51 - 36

7.Olimpia Sztum                                17        26        8          2          7          25 - 20

8.Mewa Gniew                                 17        26        8          2          7          37 - 32

9.Rodło Trzciano                               17        22        6          4          7          31 - 49

10.Rodło Kwidzyn                            17        21        5          6          6          32 - 34

11.Świt Radostowo                           17        21        7          0          10        30 - 36

12.Ruch Gościszewo                        17        14        4          2          11        17 - 35

13.Start Kulice                                   17        11        3          2          12        17 - 58

14.Powiśle Pawlice-Rakowiec           17        1          0          1          16        12 - 68

Wyniki 17 kolejki:

Błękitni - Mady 1:2, Wisła - Mewa 5:1, Relax - Start 2:1, Rodło K. - Rodło T. 1:3, Świt - LKS 2:4, Delta - Olimpia 4:1, Ruch - Powiśle 3:0 (walkower - Powiśle wycofało się z rozgrywek).

Przed nami piłkarska środa (17 kwietnia)