Kwidzynianie na zawodach w Garczynie i Chelmnie

  • 19.04.2019, 06:47
  • (fox)
Kwidzynianie na zawodach w Garczynie i Chelmnie Kwidzyńscy lekkoatleci uczestniczący w 48 Ogólnopolskich Biegach Ulicznych w Chełmnie wraz z trenerami: Wojciechem Margulewiczem, Marcinem Kłosińskim i Dorotą Wodzińską.
LEKKOATLETYKA. Zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło” zajęli II miejsce w klasyfikacji klubowej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Dzieci w biegach przełajowych. W zawodach rozgrywanych w Garczynie k. Kościerzyny wzięło udział 31 klubów z pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Kwidzynianie udanie wystąpili także na Ogólnopolskich Biegach Ulicznych w Chełmnie, gdzie ośmiokrotnie stawali na podium.

Mistrzostwa Makroregionu (województwa pomorskie i kujawsko-pomorskie) w biegach przełajowych to najważniejsze, a zarazem najtrudniejsze zawody sezonu, gdyż Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej nie są rozgrywane.

Podium w klasyfikacji klubowej

W zawodach zorganizowanych w tym roku w Garczynie koło Kościerzyny wystartowało 31 klubów z obu województw m.in.: Zawisza Bydgoszcz, SKL Sopot, Talex Borzytuchom, MKL Toruń, GKS Olimpia Grudziądz, AZS-AWFiS Gdańsk, Zantyr Sztum, AML Słupsk, MLKS Baszta Bytów, LKS Vectra Włocławek i wiele innych. W tak licznej stawce i ogromnej konkurencji w klasyfikacji klubowej KKL Rodło Kwidzyn uplasowało się na podium zajmując ostatecznie znakomite II miejsce. Jak podkreślają trenerzy startujących zawodników: Wojciech Margulewicz i Marcin Kłosiński, efekty tak znakomitych wyników to ciężko przepracowany okres zimowy. Kwidzynianie uczestniczyli w tym czasie m.in. w dwóch obozach przygotowawczych: górskim w Szklarskiej Porębie i dochodzeniowym w Prabutach. Ponadto warto nadmienić, że Miłosz Wesołowski, Tymoteusz Kil i Amelia Zakrzewska są członkami kadry województwa pomorskiego.

Efektowny finisz Zuzanny Zielińskiej

Tydzień później zawodnicy KKL „Rodło” trenowani przez Wojciecha Margulewicza, Marcina Kłosińskiego i Dorotę Wodzińską wzięli udział w 48 Ogólnopolskich Biegach Ulicznych zorganizowanych w Chełmnie. Starty zaczęły się od najmłodszych grup biegowych w których rywalizację w dziewczynkach wygrała Zuzanna Zielińska, prezentując efektowny finisz na ostatnich metrach. Drugie miejsce w tej grupie zajęła Natasza Dumicz, a piąta była Anastazja Wodzińska. W biegu chłopców Oliwier Kędziora zajął VI miejsce, Antoni Oksiński - XXII miejsce, a Maksymilian Springer – XXXII miejsce.

Sukces Natalii Proć

W rywalizacji dzieci w starszych kategoriach wiekowych do zwycięstw przyzwyczaiła nas Natalia Proć, która tym razem również nie zawiodła wygrywając swoją kategorię klas V-VI. W tej samej kategorii Karolina Kwiatkowska była trzecia, Antonina Kil piąta, a Kamila Chmielecka ukończyła zawody na IX miejscu. W kategorii chłopców klas V-VI na podium wskoczył natomiast Dominik Wróblewski. Popularny „Wróbel” dobiegł na znakomitym II miejscu, przegrywając jedynie nieznacznie z zawodnikiem gospodarzy.

Zwycięstwo Miłosza Wesołowskiego

Młodzicy i młodziczki rywalizowali na nieco dłuższych dystansach. W tej kategorii wiekowej Miłosz Wesołowski zajął I miejsce a Tymoteusz Kil uplasował się na najniższym stopniu podium. Amelia Zakrzewska ukończyła rywalizację na IV miejscu, a Milena Frej zajęła ostatecznie VII miejsce. W najstarszej grupie wiekowej czyli juniorkach Julia Kowalska w swym starcie uplasowała się natomiast na trzeciej pozycji.

Wyniki zawodników KKL Rodło

Kategoria młodzików

Miłosz Wesołowski – I miejsce na 2000 m

Tymoteusz Kil – II miejsce na 3000 m

Amelia Zakrzewska – XI miejsce na 2500 m

Milena Frej - XVII miejsce na 1500 m

Kategoria dzieci starszych (klasy V-VI)

Natalia Proć – I miejsce na 1000 m

Karolina Kwiatkowska – III miejsce na 1000 m

Dominik Wróblewski – III miejsce na 1000 m

Kamila Chmielecka – XXI miejsce na 1000 m

Kategoria dzieci młodszych (klasy III-IV)

Zuzanna Zielińska – II miejsce na 500 m

(fox)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe