sobota, 20 kwietnia 2024 00:04

MMTS wygrywa w Zabrzu! Zagramy o medale mistrzostw Polski!

PIŁKA RĘCZNA. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo! Szczypiorniści MMTS Kwidzyn awansowali do półfinałów Mistrzostw Polski i ponownie staną do walki o medale! W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym podopieczni trenera Tomasza Strząbały pokonali NMC Górnika Zabrze aż 26:31 i z nawiązką odrobili straty z pierwszego spotkania. Kwidzynianie skutecznie powstrzymali Iso Sluijtersa, w bramce rewelacyjnie spisywał się Krzysztof Szczecina, a w ataku brylowali byli gracze Górnika: Andrzej Kryński i Robert Orzechowski.
Obrońcy gospodarzy powstrzymują jeden z ataków Kacpra Adamskiego.

Autor: Fot. materiały prasowe Górnika Zabrze

Przed meczem rewanżowym faworytem byli zabrzanie, którzy sezon zasadniczy zakończyli na III miejscu, ustępując jedynie PGE VIVE Kielce i Orlen Wiśle Płock. Dodatkowo Górnik wygrał pierwszy mecz ćwierćfinałowy różnicą 2 bramek (19:21), a rewanż rozgrywał przed własną publicznością. Kwidzynianie nie mieli jednak nic do stracenia i zaatakowali już od pierwszych minut meczu. Świetna gra w obronie i dobra dyspozycja Krzysztofa Szczeciny sprawiły, że po 6 minutach MMTS prowadził w Zabrzu 1:3, a cztery minuty później już 2:5.

MMTS odrobił straty już przed przerwą

Gospodarze wiedzieli jednak o co grają i dzięki bramkom Iso Sluijtersa najpierw zbliżyli się do kwidzynian na jedną bramkę. Czerwono-czarni co prawda odparli wówczas atak zabrzan, ale w 24 minucie podopieczni trenera Rastislava Trtika doprowadzili do remisu 8:8. Minutę później gospodarze doznali jednak poważnego osłabienia. Urazu łydki doznał środkowy rozgrywający zabrzan Rafał Gliński, który musiał opuścić plac gry i nie pojawił się na parkiecie już do końca spotkania. Strata głównego reżysera poczynań Górnika na pewno podłamała nieco morale miejscowych. Gdy w 26 minucie Iso Sluijters doprowadził do stanu 9:9 kwidzynianom ponownie udało się zatem włączyć wyższy bieg. Trzykrotnie gospodarzy ukarał Robert Orzechowski i na 2 minuty przed końcem pierwszej połowy MMTS prowadził w Zabrzu 9:12. W końcówce gospodarzom udało się jednak zmniejszyć rozmiary strat do 2 bramek. (...)

NMC Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 26:31 (11:13)

Górnik: Galia, Kornecki - Gluch, Daćko 4, Tomczak 3, Gromyko, Sluijters 7, Czuwara 2, Pawelec, Buszkow 3, Gliński, Gogola 4, Kubała, Adamuszek 3.
Rzuty karne: 3 bramki/ 4 rzuty
Kary: 8 minut (Pawelec x 2, Daćko, Kubała) + czerwona kartka dla Marka Daćki

MMTS: Szczecina, Dudek - Orzechowski 5, Kryński 5, Krieger 4, Peret 2, Adamski 3, Szczepański 2, Rosiak, Nogowski 2, Guziewicz, Ossowski, Potoczny 5, Landzwojczak 1, Przytuła 2.
Rzuty karne: 3 bramki/ 3 rzuty
Kary: 16 minut (Rosiak x 2, Przytuła x 2, Landzwojczak, Nogowski, Krieger, Peret)

Więcej w bieżącym numerze Kuriera Kwidzyńskiego z dnia 8 maja 2019 r.