piątek, 19 kwietnia 2024 09:32

Udane wyjazdy na Mistrzostwa Polski w Kielcach i Będzinie. Julia Jurczyk pobiła rekord Polski.

TRÓJBÓJ SIŁOWY. Złoty medal w klasyfikacji drużynowej wywalczyli sztangiści LZS Nawiślanin Kwidzyn startujący w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Brąz kwidzynianie wywalczyli natomiast w Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym klasycznym. Efektowny debiut zaliczyła także Julia Jurczyk, która w najniższej kategorii wagowej do 43 kg, nie tylko wywalczyła złoto, ale również ustanowiła rekord Polski w przysiadzie (68 kg).
LZS Nadwiślanin Kwidzyn - brązowi medaliści z Będzina.

Autor: fot. Zbigniew Lewicki

Chociaż od zawodów kwidzyńskich ciężarowców minęło już trochę czasu to nie można zapomnieć o ich sukcesach. W ostatnim czasie zawodnicy podopieczni trenera Zbigniewa Lewickiego z LZS Nadwiślanina Kwidzyn brali udział w dwóch zawodach mających rangę mistrzostw Polski, zorganizowanych w Kielcach i Będzinie.

Najpierw kwidzyńscy ciężarowcy pojechali do Kielc, gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. W mistrzostwach brało udział ponad 200 zawodniczek i zawodników z 20 klubów z Polski. Jak podkreśla trener Zbigniew Lewicki, cała drużyna spisała się na medal.

-Drużynowo zdobyliśmy złoto, ale sukcesy odnieśliśmy również w zawodach indywidualnych. Julia Strzelec, Kinga Świderska i Andrzej Lasak wywalczyli złote krążki. Srebro wycisnęły Monika Chodukiewicz i Aneta Szymańska, natomiast brązowy medal z Kielc przywiozła Dorota Dondelewska. Najbardziej nielubiane przez sportowców czwarte miejsce zajął Grzegorz Hauer – informuje Zbigniew Lewicki.
Po rywalizacji w Kielcach kwidzyńscy ciężarowcy pojechali do Będzina. Tam odbywały się odbyły się Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym do lat 16, 20 oraz weteranów. Jak podkreśla trener Zbigniew Lewicki, start w tych mistrzostwach to przede wszystkim wspaniała walka, znakomita atmosfera i determinacja kwidzyńskich zawodników, z których kwidzyński szkoleniowiec był bardzo dumny. W Będzinie zawodnikom Nadwiślanina Kwidzyn udało się bowiem wywalczyć drużynowo brązowy medal.

Sukcesy i wyjazdy na zawody, czasami na drugi koniec Polski, nie byłyby możliwe bez grona sponsorów. Podziękowania za wsparcie trener kwidzyńskich ciężarowców kieruje do: Nadleśnictwa Kwidzyn, firm Tomi, Dombud, PW-K, Lester, J.C Car, PUS Józef Grycman, Marbud, Artpol Artur Milewski oraz radnego Stanisława Kozłowskiego.

Wyniki Mistrzostw Polski w trójboju siłowym klasycznym w Będzinie
-Julia Jurczyk - złoty medal i rekord Polki w przysiadzie 68 kg w najniższej kategorii wagowej do 43 kg. Julka ma dopiero 14 lat i już po 4 miesiącach treningu poprawiła rekord Polski swojej starszej koleżanki klubowej wicemistrzyni Europy z Thisted w Danii Pauliny Wojtyły (trójbój 170,5 kg).
-Julia Zuzanna Kasprzycka - złoty medal i debiut na mistrzostwach (trójbój 155 kg)
-Julia Strzelec - srebrny medal, rekord w ciągu 120 kg po zaledwie trzech miesiącach treningu, (trójbój 262,5 kg).
-Karolina Ciszkowska - brązowy medal i debiut na mistrzostwach (trójbój 230 kg)
-Patryk Sobczak - złoty medal (trójbój 457,5 kg)
-Mateusz Zaborowski - pierwszy medal brązowy wywalczony po zaciętej walce z zawodnikami z innych klubów (trójbój 442,5 kg)
-Andrzej Lasak - złoty medal.

Zdjęcia: Zbigniew Lewicki

Andrzej Lasak w Będzinie wywalczył złoty medal. Zdjęcia: Zbigniew Lewicki

Julia Jurczyk, złota medalistka i rekordzistka Polski w kategorii wagowej do 43 kg. Zdjęcia: Zbigniew Lewicki

Patryk Sobczak w swojej kategorii wiekowej wywalczył złoty medal. Zdjęcia: Zbigniew Lewicki

Julia Kasprzycka w Będzinie zadebiutowała i do domu przyjechała ze złotym medalem.  Zdjęcia: Zbigniew Lewicki

Julia Kasprzycka w Będzinie zadebiutowała i do domu przyjechała ze złotym medalem. Zdjęcia: Zbigniew Lewicki