Międzynarodowa konferencja w Górkach

  • 14.05.2019, 07:47
  • (jk)
Międzynarodowa konferencja w Górkach Fot. archiwum To nie pierwsza tego typu konferencja poświęcona osobom niepełnosprawnym oraz seniorom z udziałem przedstawicieli partnerskiego powiatu Osterholz w powiecie kwidzyńskim. W 2017 roku także rozmawiano na podobne tematy.
POWIAT. „Osoba niepełnosprawna i seniorzy w nowoczesnym społeczeństwie europejskim”, to nazwa konferencji z udziałem przedstawicieli Niemiec, Ukrainy i Polski, która odbędzie się 22 maja w zabytkowym dworku w Górkach (gmina Kwidzyn). Dworek jest siedzibą kwidzyńskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej, prowadzonego przez Fundację „Misericordia”.

-Celem konferencji jest wymiana dobrych praktyk oraz informacji między instytucjami i organizacjami z Polski, Niemiec i Ukrainy, dotyczących różnych działań, prowadzonych dla seniorów i osób niepełnosprawnych. Podczas spotkania wystąpią prelegenci ze Stowarzyszenia Zielony Krzyż ze Lwowa, specjaliści do spraw osób niepełnosprawnych ze Starostwa Powiatowego w Osterholz, Powiatowej Rady Seniorów z Osterholz oraz innych instytucji z niemieckiego powiatu. W organizację konferencji zaangażowały się organizacje oraz instytucje zajmujące się działaniami na rzecz seniorów oraz osób niepełnosprawnych, w tym Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, Stowarzyszenie Seniorzy 50 + oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie – informuje Anna Świątkowska ze Starosta Powiatowego w Kwidzynie.

To nie pierwsza tego typu konferencja w powiecie kwidzyńskim, poświęcona osobom niepełnosprawnym oraz seniorom z udziałem przedstawicieli partnerskiego powiatu Osterholz. Dwa lata temu, także w siedzibie kwidzyńskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach, osoby związane z pomocą społeczną, przedstawiły rozwiązania obowiązujące w Niemczech i Polsce, które zapobiegają między innymi tzw. wykluczeniu społecznemu seniorów i osób niepełnosprawnych.

(jk)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe