Gratka dla miłośników lotnictwa (ZDJĘCIA)

  • 14.05.2019, 22:32 (aktualizacja 14.05.2019, 22:48)
  • RB
Gratka dla miłośników lotnictwa (ZDJĘCIA) Fot. Ryszard Bartosiak/Kurier Kwidzyński Po raz trzeci stowarzyszenie "Aviator" współorganizowało "Lotniczą Majówkę" w Iławie.
To już trzecia edycja iławskiej „Lotniczej Majówki”, w której ma swój udział miasto i gmina Prabuty a konkretnie niewielka miejscowość Stary Kamień. To tam w miniony weekend stacjonowało kilkanaście lekkich samolotów sportowych, motolotni oraz cztery śmigłowce należące do jednostek lotniczych Wojska Polskiego. Współorganizatorem tej lotniczej imprezy było Prabuckie Stowarzyszenie Lotnicze „Aviator”, którego prezesem jest Marek Marciniak.

Już w piątek (10 maja) w godzinach południowych na głowami prabucian przelatywały samoloty. To był znak, że zbliża się największa impreza samolotowa w regionie czyli „Lotnicza Majówka” w Iławie. Samoloty nie bez przyczyny przylatywały do tego miasta bowiem w jego bliskim sąsiedztwie a konkretnie w Starym Kamieniu Prabuckie Stowarzyszenie Lotnicze „Aviator” zorganizowało dla nich lądowisko i miejsce stacjonowania. Już tego dnia w godzinach popołudniowych można było spotkać miłośników podniebnych statków, którzy przyjechali aby podziwiać lądujące samoloty. Tego dnia wylądowały również śmigłowce bojowe, będące na wyposażeniu Wojska Polskiego.

Więcej o tym wydarzeniu piszemy w najnowszym papierowym wydaniu Kuriera Kwidzyńskiego, który ukaże się 15 maja.

RB

Zdjęcia (60)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe