23-latka uderzyła w latarnię.

  • 20.05.2019, 14:52
  • KPP Kwidzyn
23-latka uderzyła w latarnię. Fot. KPP Kwidzyn
Policjanci z Kwidzyna w ciągu ostatnich dni minionego tygodnia pracowali na miejscu dwóch kolizji i jednego wypadku drogowego z udziałem pieszej. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, główną przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

W minionym tygodniu funkcjonariusze odnotowali 2 kolizje i 1 wypadek drogowy z udziałem pieszej. Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek (16.05.br.) około godz. 11:15 w Prabutach na ulicy Jagiełły. Jak ustalili policjanci, kierujący vw golfem mężczyzna, nie ustąpił pierwszeństwa 60- letniemu motocykliście. Obu uczestników zdarzenia policjanci przebadali alkomatem, byli trzeźwi. Kierujący motocyklem został przetransportowany do szpitala w Kwidzynie.
Tego samego dnia kilka godzin później, w Kwidzynie na ulicy Staszica, doszło do kolejnej kolizji. Kierująca skodą 23-letnia kobieta nie dostosował prędkości do panujących warunków pogodowych, wpadła w poślizg i uderzyła w przydrożną latarnię. Kobieta była trzeźwa.
W sobotę 18 maja br. tuż przed godziną 15.00 kwidzyńscy funkcjonariusze zostali powiadomieni o wypadku drogowym z udziałem pieszej na ulicy Hallera. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Wstępnie ustalili przebieg wypadku, w którym 29-letnia mieszkanka Kwidzyna kierująca oplem, na przejściu dla pieszych potrąciła 75-latkę. Piesza została przewieziona do szpitala. Funkcjonariusze ustalili, że 29-latka biorąca udział w zdarzeniu, jak i poszkodowana były trzeźwe. Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia i apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych i dostosowanie jazdy do warunków panujących na drodze!

Apel kierowany jest również w stronę pieszych aby byli rozsądni i zwracali uwagę na to co się dzieje na drodze. Nie należy wchodzić na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd i nie przebiegać przez jezdnię. Pamiętajmy, że droga hamowania samochodu wynosi kilkadziesiąt metrów. Pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym na drodze. Elementy odblaskowe sprawią, że poruszając się po drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy.

Fot. KPP Kwidzyn

KPP Kwidzyn

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
realista
realista 20.05.2019, 23:03
szkoda, że z zasady policjanci pracują dopiero tam gdzie już dojdzie do kolizji. Zdecydowanie jest za mało patroli i to np na osiedlach gdzie niektórzy jeżdżą jak idioci, na Polnej, na Miłosnej, w Bądkach, Krzykosach i wielu innych miejscach

Pozostałe