piątek, 19 kwietnia 2024 05:25

Nafciarze poza zasięgiem – MMTS powalczy o brąz

PIŁKA RĘCZNA. Orlen Wisła Płock dwukrotnie wybiła marzenia kwidzynian o walce o złoto mistrzostw Polski, ogrywając MMTS dwunastoma bramkami. Najpierw Nafciarze wygrali w Kwidzynie 13:25, po czym na własnym terenie zwyciężyli 28:16. Czerwono-czarni nie radzili sobie z aktywną obroną Płocka, a także popełniali zbyt wiele błędów w rozegraniu. Niestety widać było jak na dłoni, że wicemistrzowie Polski są poza zasięgiem kwidzyńskiego zespołu. Czerwono-czarni stoczą zatem bój o brązowy medal z Gwardią Opole.
Kwidzynianom niezwykle trudno dochodziło się do pozycji rzutowych. Bramki Nafciarzy znakomicie bronił natomiast Adam Morawski. Na zdjęciu Michał Peret w ataku na bramkę Płocka.

Autor: Fot. Mirosław Wiśniewski

Wygrana z NMC Górnikiem Zabrze i awans do półfinału, a następnie wygrana Gwardii Opole nad PGE VIVE Kielce rozbudziło nadzieje kibiców MMTS na pokonanie Nafciarzy. Wszak w pierwszym meczu rundy zasadniczej kwidzynianie byli tego bardzo bliscy, a Orlen Wisła wygrała wówczas dopiero po rzutach karnych.

MMTS zdobył tylko 4 bramki z gry!

Początek meczu był dość wyrównany, choć kwidzynianie mieli spore trudności w pokonaniu aktywnie grającej defensywy Płocka. Na trafienia Tomasza Gębali i Zigi Mlakara kwidzynianie odpowiedzieli jednak udanymi interwencjami Krzysztofa Szczeciny oraz bramkami Michała Potocznego (karny) i Andrzeja Kryńskiego. Niestety w kolejnych minutach podopieczni trenera Tomasza Strząbały nie potrafili już tak sprawnie przeciwstawić się ambitnie grającym płocczanom. W efekcie przez 16 minut Nafciarze rzucili 8 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach gospodarzy, wychodząc na prowadzenie 4:10.Minutę później gospodarze mogli poprawić swoją sytuację, ale rzut karny zmarnował Michał Potoczny. Chwilę później gole zdobyli jednak Robert Orzechowski oraz Andrzej Kryński - 6:10. Niestety na tym zatrzymała się ofensywa kwidzyńskiego zespołu i ostatnie 5 minut pierwszej połowy upłynęło pod znakiem przewagi gości. Cztery kolejne bramki Orlen Wisły, przy niewykorzystanym rzucie karnym Adriana Nogowskiego, dały podopiecznym trenera Xaviera Sabate wysoką przewagę – 6:14. (...)