Przed nami przegląd piosenki biesiadnej

  • 28.05.2019, 09:46
  • (RB)
Przed nami przegląd piosenki biesiadnej Fot. Ryszard Bartosiak/Archiwum Podczas VII Przeglądu Piosenki Biesiadnej „Cygany 2018” zaprezentowało się siedemnaście kapel ludowych, solistów i zespołów muzycznych.
GARDEJA. Gminny Ośrodek Kultury w Gardei zaprasza VIII Przegląd Piosenki Biesiadnej „Cygany 2019”. Przegląd odbędzie się 1 czerwca na placu rekreacyjnym przy kościele parafialnym. Na przeglądzie zaprezentuje się 19 wykonawców.

Emilian Jaworowicz, dyrektor gardejskiego ośrodka kultury, podkreśla w rozmowie z “Kurierem Kwidzyńskim”, że już po raz ósmy Cygany, niewielka miejscowość w gminie Gardeja, na kilka godzin stanie się powiatową stolicą piosenki biesiadnej. Atrakcji tego dnia dla nikogo nie zabraknie.

-Jak sama nazwa wskazuje, muzyczne spotkania w Cyganach to nie jest konkurs tylko przegląd. Nie będziemy oceniali repertuaru ani sposobu wykonywania poszczególnych utworów. Każdy zespół będzie miał do dyspozycji kwadrans, podczas którego wykona najciekawsze utwory mające w swoim repertuarze. Wiemy, że podczas przeglądu na scenie zaprezentuje się 19 zespołów muzycznych, kapel i wykonawców. Do Cygan tego dnia przyjadą kapele, które współpracują z nami od początku naszego przeglądu. Będą również wykonawcy, którzy po raz pierwszy przyjadą na przegląd – informuje Emilian Jaworowicz.

Zgodnie z tradycją przegląd rozpocznie się od uroczystego przemarszu z placu przy świetlicy wiejskie na miejsce koncertowania. Na takie imprezy plenerowe przyjeżdżają całe rodziny więc organizatorzy nie mogli zapomnieć o atrakcjach dla dzieci. Będzie wesołe miasteczko, dmuchane zjeżdżalnie a nawet przejażdżki karetą. Impreza rozpocznie się 1 czerwca (sobota) o godzinie 13.45.

(RB)

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe