Pierwszy prabucki wyścig samochodowych wraków

  • 28.05.2019, 23:58 (aktualizacja 29.05.2019, 00:06)
  • RB
Pierwszy prabucki wyścig samochodowych wraków Ryszard Bartosiak/Kurier Kwidzyński Kurz, zapach spalin i ryk samochodowych silników podczas wyścigu wraków zachwycił publiczność.
Pierwszy wyścig samochodowych wraków stał się faktem. 45 właścicieli samochodów stanęło na starcie aby rywalizować o najlepszy czas uzyskany podczas przejazdu. Podczas imprezy zbierano pieniądze dla 21-prabucianki chorej na stwardnienie rozsiane. Wyścigom przyglądały się setki osób a organizatorem było Prabuckie Stowarzyszenie Miłośników Spalin.

Takiej imprezy w Prabutach jeszcze nie było! Tor motocrossowy zamienił się w miejsce, po której ścigały się prawdziwe samochodowe wraki. Setki osób podziwiało najróżniejsze auta, których raczej na publicznych drogach nie zobaczymy. Pomysłodawcą imprezy było Prabuckie Stowarzyszenie Miłośników Spalin. Impreza, chociaż była przeznaczona dla wielbicieli wyścigów miała także charakter charytatywny. Zbierano bowiem pieniądze na leczenie 21-letniej prabucianki, chorej na stwardnienie rozsiane. Dzięki zebranym pieniądzom, stowarzyszenie chce opłacić serię zabiegów w Gdańsku przy pomocy pierwszego i na razie jedynego w Polsce urządzenia APTIVA 4, opartego na terapii Frems.

RB

Zdjęcia (58)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe