piątek, 19 kwietnia 2024 01:59

MMTS bez medalu – do szczęścia zabrakło 2 bramek

PIŁKA RĘCZNA. Do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele. Po zwycięstwie na własnym terenie MMTS Kwidzyn przegrał w Opolu 26:24 i tym samym (lepszy bilans w dwumeczu) brązowy medal mistrzostw Polski trafił do Gwardii. Mimo słabszego początku w rewanżowym starciu podopieczni trenera Tomasza Strząbały podnieśli się i walczyli do ostatnich sekund, do końca mając szanse na zdobycie tego cennego trofeum. Do medalu zabrakło zaledwie 2 bramek, a do rzutów karnych tylko jednej.
Andrzej Kryński w rywalizacji o brąz rzucił Gwardii 10 bramek.

Autor: Fot. Mirosław Wiśniewski

Pierwsze spotkanie o brąz rozegrane zostało w Kwidzynie i od początku meczu widać było, że obie ekipy wiedzą o jaką stawką toczy się gra. Twarda walka i zdecydowane wejścia charakteryzowały obie ekipy. Już w pierwszych akcjach kwidzyńskim kibicom przypomniał się Antoni Łangowski, który z dużym impetem atakował bramkę Krzysztofa Szczeciny. Po stronie gospodarzy skutecznie mecz rozpoczął natomiast Michał Potoczny. Wyrównana gra utrzymała się do 10 minuty i stanu 5:5. Od tego momentu coraz większą przewagę zyskiwali gospodarze, którzy przy skutecznej grze defensywy i Krzysztofa Szczeciny w bramce zaczęli odjeżdżać rywalom. Podopieczni trenera Tomasza Strząbały zdobyli 8 bramek (w tym 4 gole Roberta Orzechowskiego) przy zaledwie dwóch trafieniach Gwardii. W efekcie po 22 minutach gry MMTS prowadził już 13:7! Wydawało się, że mając sześciobramkową przewagę kwidzynianie będą mogli spokojnie kontrolować ten stan do końca pierwszej połowy. Niestety role się odwróciły i to gospodarze byli w opałach. Pięć bramek Gwardii przy dwóch golach MMTS sprawiły, że wysoka przewaga szybko stopniała do zaledwie 3 bramek - 15:12. W końcówce trafił jeszcze Andrzej Kryński i kwidzynianie zeszli do szatni z czterobramkowym prowadzeniem 16:12.

Przewaga MMTS zmalała do 1 bramki

Po przerwie goście rozpoczęli mecz skutecznymi zagraniami do Mateusza Jankowskiego, który skutecznie kończył akcje swojego zespołu. Trafienia Michała Pereta, Roberta Orzechowskiego i Damiana Przytuły pozwoliły jednak kwidzynianom nie tylko na utrzymanie przewagi, ale także powiększenie jej do 5 bramek - 19:14. Opolanie szybko jednak naprawili swoje błędy i po trafieniach Antoniego Łangowskiego, Michała Lemaniaka i Mateusza Jankowskiego zbliżyli się do kwidzynian na 2 bramki - 19:17. Z opresji kwidzynian uratowało dopiero trafienie Michała Pereta, na które goście odpowiedzieli golem Mindaugasa Tarcijonasa. MMTS jednak otrząsnął się i po trafieniach Kacpra Adamskiego, Andrzeja Kryńskiego i Michała Potocznego ponownie prowadził 5 bramkami - 23:18. Niestety przewaga gospodarzy utrzymała się dosłownie przez 3 minuty, bowiem od 52 minuty i stanu 24:19 to goście zaczęli nadawać ton grze. MMTS natomiast nie potrafił przedrzeć się przez zasieki obronne Gwardii. W efekcie opolanie rzucili pięć bramek przy zaledwie jednym trafieniu Michała Potocznego - 25:24. Na domiar złego karę 2 minut otrzymał Damian Przytuła, który chwilę wcześniej popełnił także błąd w ataku i końcówkę meczu gospodarze rozgrywali w osłabieniu. Różnica jednak pozostała bez zmian i do Opola kwidzynianie pojadą ze skromną, jednobramkową przewagą. (...)