Starosta chce wpisać obwodnicę do strategii

  • 31.05.2019, 07:43
  • (jk)
Starosta chce wpisać obwodnicę do strategii Fot. archiwum Pod listem intencyjnym w sprawie budowy obwodnicy podpisali się w marcu bieżącego roku przedstawiciele wszystkich samorządów w powiecie kwidzyńskim. Na zdjęciu: podpisy składają: Dariusz Wierzba, wójt gminy Kwidzyn i Piotr Spaczyński, przewodniczący rady gminy Kwidzyn.
POWIAT. Samorządy powiatów starogardzkiego, sztumskiego, malborskiego, tczewskiego i kwidzyńskiego będą współpracowały w sprawie zadań, które miałyby zostać umieszczone w strategii rozwoju województwa pomorskiego. Starosta Jerzy Godzik chce, aby w strategicznym dokumencie znalazła się budowa tzw. dużej obwodnicy dla Kwidzyna.

Obecna strategia obowiązuje do 2020 roku. W styczniu bieżącego roku radni sejmiku województwa przyjęli zasady, tryb i harmonogram dotyczący opracowania nowego dokumentu.

Koszty na poziomie budowy mostu przez Wisłę

-Powołaliśmy zespół, który w ramach subregionu będzie formułował propozycje, które będziemy chcieli zapisać w strategii rozwoju województwa pomorskiego. Jako samorząd powiatu będziemy chcieli wpisać do strategii budowę obwodnicy dla Kwidzyna. Nie będzie to łatwe, ale zamierzamy wykazać, że inwestycja jest potrzebna nie tylko dla naszego powiatu, ale także dla powiatów ościennych. Musimy sobie zdawać sprawę, że jest to potężna inwestycja. Koszty szacowane są na poziomie wydatków związanych z budową mostu przez Wisłę. Zdaję sobie sprawę, że liczyć się będzie także ekonomiczne uzasadnienie. Oczywiście taka inwestycja wymagać będzie woli politycznej obecnie rządzących, ale nawet w przyszłości gdy zmieni się władza, to i tak nowy rząd będzie zwracał uwagę na ekonomiczne uzasadnienie tak kosztownego przedsięwzięcia w naszym powiecie – twierdzi Jerzy Godzik, starosta kwidzyński. (...)

Więcej w bieżącym numerze Kuriera Kwidzyńskiego z dnia 29 maja 2019 roku

(jk)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe