Rodzinne malowanie w Sanktuarium Świętej Rodziny

  • 13.06.2019, 09:38
  • (fox)
Rodzinne malowanie  w Sanktuarium Świętej Rodziny Fot. Mirosław Wiśniewski Jadwiga Müller, dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Pod Dębusiem” (u góry), dopingowała uczestników pleneru.
RYJEWO. Około 50 osób wzięło udział w III Plenerze Malarskim zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole „Pod Dębusiem” w Ryjewie. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami, a czasami także rodzeństwem, starali się jak najlepiej oddać uroki okolic miejscowego Sanktuarium Świętej Rodziny.

-To jedno z wielu działań realizowanych w ramach naszego projektu „To jest moje miejsce, znam je, w nim tworzę i wzrastam” – mówi Jadwiga Müller, dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Pod Dębusiem” w Ryjewie. – Stawiamy w nim przede wszystkim na edukację patriotyczną oraz współpracę z rodzicami. Dzięki temu udało się m.in. wspólnie zwiedzić kościół w Straszewie, obejrzeć działania bobrów w ryjewskich lasach czy też wziąć udział w warsztatach historycznych na zamku w Gniewie. Tym razem wspólnie malowaliśmy obrazy.

W zorganizowanych zajęciach uczestniczyła grupa 20 dzieci, a licząc towarzyszących im rodziców i rodzeństwo, grono wszystkich uczestników pleneru wynosiło około 50 osób.

-To już nasze trzecie spotkanie – podkreśla Ewa Niewolska, prowadząca zajęcia plastyczne. – Forma jest ta sama, bo zawsze jest to plener malarski, jednak za każdym razem zmieniamy miejsce. Tym razem spotkaliśmy się na terenie kościoła w Ryjewie.

Podczas pleneru dzieci, wspólnie z rodzicami, przenosili na płótno urokliwe okolice ryjewskiego Sanktuarium Świętej Rodziny. Po zakończeniu malowania uczestnicy przenieśli się natomiast na teren przedszkola, gdzie zorganizowano ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek, a także wręczono dyplomy dla wszystkich uczestników zajęć.

Warto przy tym dodać, że plener malarski zorganizowany w ramach przedszkolnego projektu „To jest moje miejsce, znam je, w nim tworzę i wzrastam”, został dofinansowany ze środków urzędy gminy Ryjewo.

-Plener to tylko jedno z kilku działań lokalnych służących integracji pokolenia rodziców i dzieci – wyjaśnia Ewa Niewolska – Poprzez działania tego typu dzieci uczą się jednak obcowania z kulturą wyższą, poznają też historię regionu, doceniają jej walory przyrodnicze i zabytkowe, a także rozwijają swoje umiejętności i zainteresowania.

(fox)

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe