Izabela Trojanowska, Voyager oraz Mr. Zoob na prabuckiej scenie

  • 13.06.2019, 09:42
  • Ryszard Bartosiak
Izabela Trojanowska, Voyager oraz Mr. Zoob na prabuckiej scenie Fot. Ryszard Bartosiak Występ Izabeli Trojanowskiej ujął prabucką publiczność.
PRABUTY. Trzy dni trwało tegoroczne święto Prabut. Piątek należał do uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach. Drugiego dnia bawiono się natomiast rodzinnie i muzycznie, a gwiazdą wieczoru Izabela Trojanowska. Trzeci dzień należał do seniorów i ich Senioriady. Weekend z Dniami Prabut zakończył natomiast koncert zespołu Mr. Zoob.

Gród Rolanda po raz kolejny obchodził swoje święto. Organizatorzy przygotowując program obchodów zaplanowali dla każdego coś fajnego. Pierwszy dzień należał do młodzieży, a konkretnie do uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Przygotowali oni widowisko pod nazwą „Świętojańska Kupalnocka”. Impreza odbywała się na skwerze przy fontannie w najbliższym sąsiedztwie „Chłopka”.

Burmistrz Prabut skakał przez ognisko

Młodzież przeniosła publiczność w czasy pierwotnych Słowian. Podczas happeningu świętojańskiego “przy chłopku” wezwano młodzieńców do skoków przez ognisko. Bardzo szybko się okazało, że nie brakowało odważnych do tej konkurencji. Jednym z nich był nie kto inny jak sam burmistrz Marek Szulc. Drugiego dnia święta „Grodu Rolanda” gros imprez odbywało się na placu i boisku przy ulicy Polnej. Wieczorem na scenie wystąpiły natomiast dwie muzyczne gwiazdy. Jako pierwszą publiczność zobaczyła aktorkę i wokalistkę Izabelę Trojanowską. Miłośnikom serialu telewizyjnego “Klan” jest ona znana z wcielania się w rolę Moniki. Podczas jej koncertu nie mogło zabraknąć hitów z początków jej muzycznej kariery czyli lat 80-tych ubiegłego wieku. Usłyszelismy jej największe przeboje, w tym: „Wszystko czego dziś chcę”, „Tyle samo prawd ile kłamstw” oraz kultowy hit czyli „Podaj cegłę”.

Socjalistyczna młodzież była oburzona

Przed zaśpiewaniem tej ostatniej piosenki artystka przypomniała publiczności pewne zdarzenie związane z pierwszym wykonaniem tego utworu. Otóż zaśpiewała piosenkę ubrana w strój Związku Młodzieży Polskiej wraz z czerwonym krawatem. Jak podkreślała artystka, dziś z tego zdarzenia można się tylko śmiać, ale cztery dekady temu przeciwko jej wystąpieniu mocno protestował Związek Socjalistycznej Młodzieży Polskiej. Publiczność miała okazję usłyszeć nie tylko jej największe przeboje, ale również utwory pochodzące z najnowszej płyty. Będzie je można usłyszeć już niebawem podczas festiwalu piosenki polskiej w Opolu.

Podczas występu Izy Trojanowskiej w Prabutach można było pod sceną spotkać jej fanów. Jednym z nich był Marcin Nikiel, który na prabucki koncert przyjechał aż z Tczewa. (...)

Więcej w bieżącym numerze Kuriera Kwidzyńskiego z dnia 12 czerwca 2019 roku

 

Ryszard Bartosiak

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe