Zwyciężył wianek wykonany przez panie z Czarnego Dolnego

  • 05.07.2019, 11:48
  • Tekst i zdjęcia: Ryszard Bartosiak
Zwyciężył wianek wykonany przez panie z Czarnego Dolnego Fot. Ryszard Bartosiak
GARDEJA. „Cristo Dance” i Loverboy byli gwiazdami tegorocznej nocy świętojańskiej w Gardei. Sympatycy muzyki disco polo na pewno nie wyjechali więc zawiedzeni. Całość poprowadził Robert Moskwa, aktor występujący w serialu „M jak miłość”. Punktualnie o godzinie 22.35 niebo nad Gardeją rozświetliły natomiast sztuczne ognie.

Tegoroczna „Gardejska Noc Świętojańska” odbywała się przy doskonałej pogodzie. Miało to również wpływ na publiczność, która tłumnie przybyła do amfiteatru nad jeziorem Kamień. Organizatorzy czyli Gminny Ośrodek Kultury w Gardei przygotowali sporo atrakcji. Dzieci nie mogły się nudzić bowiem w niedalekiej odległości od sceny ulokowały się „Wariacje Animacje”. Odbywały się tam konkursy zręcznościowe, malowanie twarze i konkurencje z najróżniejszymi sportowymi gadżetami. Dorosła publiczność na pewno była usatysfakcjonowania konferansjerem, w rolę którego wcielił się aktor Robert Moskwa, znany miłośnikom seriali z występów w „M jak miłość”. Nie tylko rozmawiał z publicznością, ale wystąpił również przed nią w krótkim muzycznym recitalu. Jego występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Jeśli był to festyn z okazji nocy świętojańskiej nie mogło na nim zabraknąć konkursu na wianki. Kilkanaście wianków ułożono w pobliżu sceny, aby mogli je zobaczyć nie tylko jurorzy, ale również zgromadzona publiczność. Najwyższe uznanie w opinii komisji zyskał wianek wykonany przez panie z Czarnego Dolnego.

-Zanim nasze jury wydało ostateczny weredyk po cichu liczyłem, że wygra ten wykonany przez KGW Czarne Dolne. Oczywiście nie wiedziałem, kto był wykonawcą tego wianka, bowiem każdy z nas mógł widzieć tylko przypisany wiankowi numer. Już po ogłoszeniu werdyktu rozmawiałem natomiast ze zwyciężczyniami, które stwierdziły, że jego wykonanie kosztowało ich mnóstwo czasu, ale wysiłek ten się opłacił – powiedział Emilian Jaworowicz, dyrektor GOK w Gardei.

Jednak nie tylko konkursem na wianki świętojańskie i konferansjerką Roberta Moskwy żyła gardejska publiczność. Jak każdy letni festyn nie mógł się rónież odbyć bez muzycznych atrakcji. Pasjonaci muzyki disco polo na pewno nie wyjechali z Gardei zawiedzeni. Najpierw sceną zawładną zespół „Cristo Dance”, a kolejną gwiazdą wieczoru był Loverboy. Publiczność bawiła się doskonale. Dodatkowo punktualnie o godzinie 22.35 niebo nad Gardeją rozświetliły sztuczne ognie. Imprezę zwieńczyła natomiast tradycyjna gardejska biesiada, która zakończyła się w późnych godzinach nocnych.

Fot. Ryszard Bartosiak

Tekst i zdjęcia: Ryszard Bartosiak

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ik
Ik 05.07.2019, 16:26
Szkoda że nie ma zdjęć wianków, szkoda

Pozostałe