Rajd rowerowy po Powiślu i Kociewiu już w następny weekend.

  • 12.07.2019, 10:32
  • Żródło: Kurier Kwidzyński
Rajd rowerowy po Powiślu i Kociewiu już w następny weekend. Podczas dwudniowego rajdu uczestnicy będą musieli pokonać 110 km.
REGION. Wakacje w pełni, czas urlopów i aktywnego wypoczynku. Dla wszystkich miłośników dwóch kółek czeka ciekawa propozycja – 5. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy, który odbędzie się w weekend 20-21 lipca. Impreza, która połączy dwa regiony Kociewie oraz Powiśle nawiązuje swoją datą do powstania mostu Opalenie-Kwidzyn.

–Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wraz z Miastem Kwidzyn, Miastem i Gminą Gniew organizuje już piątą edycję Kociewsko-Powiślańskiego Rajdu Rowerowego – mówi Piotr Kończewski z LOT KOCIEWIE – W tym roku wyruszymy z kociewskiego Piaseczna, przejedziemy ponad 60 km, aby dotrzeć na nocleg do Rodowa w Gminie Prabuty. W niedzielę znów wsiądziemy na rowery, aby 50 kilometrową trasą wrócić z Powiśla na Kociewie.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00 w Piasecznie, w Gminie Gniew i poprowadzi przez malownicze miejscowości Kociewia i Powiśla. Będą to m.in. wcześniej wspomniane Piaseczno, Tymawa, Korzeniewo, Kwidzyn, Prabuty oraz Rodowo. Tam będzie zorganizowany nocleg w warunkach turystycznych (należy posiadać karimatę i śpiwór). Organizatorzy rajdu podkreślają, że wszystkie bagaże będą przewożone specjalnym samochodem. Powrotna trasa to około 50 km, prowadzących przez: Orkusz, Tychnowy, Pastwę, Lipianki, Rakowiec do Piaseczna.

–Otwarcie mostu przez Wisłę było doskonałym pretekstem do tworzenia wspólnych inicjatyw. Zarówno tych ekonomicznych, kulturalnych jak i turystycznych – podkreśla Jan Kozłowski z Urzędu Miejskiego w Kwidzynie – Rajd rowerowy nie tylko ukazuje miejsca ciekawe turystycznie, ale także integruje miłośników rowerów z różnych zakątków Polski.

Zapisów na 5. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy można dokonać osobiście, w biurze Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE (ul. 30 Stycznia 4, w Tczewie) telefonicznie (58 531 37 41), mailowo ([email protected]) oraz poprzez wiadomość na portalu Facebook (www.facebook.com/lot.kociewie). Liczba miejsc ograniczona!

Rajd poza współorganizacją ze strony samorządów Gniewu i Kwidzyna, został dofinansowany przez Powiat Tczewski. Imprezie towarzyszyć będzie hasło promujące turystykę rowerową w województwie: Pomorskie kołem się kręci.

(n)

Fot. organizatorzy

 

 

Źródło: Kurier Kwidzyński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe