Ogranicznik blokuje drzwi windy. Ekstremalne upały wydłużają kładkę

  • 17.07.2019, 11:31
  • Żródło: Kurier Kwidzyński
Ogranicznik blokuje drzwi windy. Ekstremalne upały wydłużają kładkę
KWIDZYN. Ekstremalnie wysokie temperatury, utrzymujące się przez wiele dni, powodują wydłużanie się kładki przez tory. Projektanci, jak zawsze w tego rodzaju konstrukcjach, przewidują taką sytuację i nie stwarza to jakiegokolwiek zagrożenia dla osób korzystających z kładek czy mostów. Tak jest również w przypadku kładki w Kwidzynie, której konstrukcja posiada odpowiednie zabezpieczenia. Okazało się jednak, że po wydłużeniu się, a przez to także niewielkiemu przesunięciu konstrukcji, jeden z elementów zabezpieczających konstrukcję zaczyna blokować drzwi windy zamontowanej przy kładce.

Problem ma zostać w najbliższych tygodniach rozwiązany. Miasto czeka na opinię specjalistów i ich zalecenia w tej sprawie. Aby wykonać zdjęcia i przygotować dokumentację potrzebną do rozwiązania problemu miasto wykorzystało drona, gdyż nie było innej, bezpiecznej możliwości sfotografowania elementów konstrukcji. /.../

 

Więcej na ten temat i wiele innych ciekawych wiadomości z życia naszego miasta i powiatu znajdziesz w bieżącym wydaniu "Kuriera Kwidzyńskiego" - dostępnej w kioskach i punktach sprzedaży prasy na terenie powiatu kwidzyńskiego.

Zachęcamy do kupna i lektury!

Źródło: Kurier Kwidzyński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
22b
22b 18.07.2019, 10:11
A co w zimie blokuje? Te windy nieczynne są przynajmniej od roku

Pozostałe