Wybrano nowe radne. Rada Gminy Gardeja już w komplecie.

  • 17.07.2019, 11:40 (aktualizacja 17.07.2019, 11:52)
  • Żródło: Kurier Kwidzyński
Wybrano nowe radne. Rada Gminy Gardeja już w komplecie.
GARDEJA. Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich na początku maja podpisał zarządzenie o wyborach uzupełniających w gminie Gardeja. Odbyły się one 14 lipca w okręgach wyborczych nr 11 i 13. O mandaty radnych starało się czterech kandydatów, a właściwie kandydatki. W Trumiejach zwyciężyła Dorota Gontarska, a w Nowej Wiosce Karolina Nowak.

Niezbyt często się zdarza, że zaledwie kilka miesięcy po wyborach samorządowych mieszkańcy muszą ponownie udać się do urn wyborczych i wybrać swoich radnych. Tak właśnie stało się w okręgach wyborczych nr 11 i 13, które obejmują miejscowości: Nowa Wioska, Klasztorek, Międzylesie, Wracławek, Wilkowo i Trumieje.

Przypomnijmy, co było powodem wyborów uzupełniających. Mieszkańcy okręgu wyborczego nr 11 obejmującego m.in. miejscowość Trumieje wybierali radnego po śmierci Jana Grzegorczyka. Mieszkańcy okręgu nr 13, w skład którego wchodzi Nowa Wioska, wybierali natomiast radnego w miejsce Kazimierza Krzywdzińskiego. Utracił on mandat gdyż gospodaruje na mieniu gminnym.

O mandat w okręgu nr 11 walczyły panie Dorota Gontarska i Dorota Pabianek-Lis, sołtys Trumiej. Zwyciężyła ta pierwsza, która była radną w minionej kadencji. W okręgu numer 13 o fotel radnego także walczyły dwie panie Krystyna Oszkin i Karolina Nowak. Zwyciężyła Karolina Nowak.

W rozmowie z “Kurierem Kwidzyńskim” Karolina Nowak podkreślała, że walka o mandat radnego to była walka na przysłowiowy remis.

-Wiedziałam, że głosy mogą się podzielić właściwie po równo. Wynik 69:66 jest tylko tego potwierdzeniem. Ze zwycięstwa bardzo się cieszę chociaż wiem, że czeka mnie dużo pracy, aby osoby głosujące na moją kontrkandydatkę przekonały się również do mnie – powiedziała Karolina Nowak.

(RB)

Źródło: Kurier Kwidzyński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
reai
reai 24.07.2019, 21:16
Na 100% przeżył jakąś traumę w dzieciństwie ....
chrześcijanin
chrześcijanin 18.07.2019, 21:02
mam nadzieję, że zrobią porządek z tym karierowiczem dyrektorkiem - katechetą i teologiem w jednej osobie co szmaci ludzi i jest z tego dumny....

Pozostałe